LOGO shield  MICROS SHC LOGO1

 

Menu


Επιτυχίες-συμμετοχή στα πρωταθλήματα Σκάκι

Σας ενημερώνουμε ότι οι παρακάτω μαθητές μας συμμετείχαν με πολύ μεγάλη επιτυχία στα Σχολικά Πρωταθλήματα Σκάκι. Συνολικά συμμετείχαν 8 δήμοι, πάνω από 500 μαθητές στο ατομικό πρωτάθλημα και 67 ομάδες στο ομαδικό πρωτάθλημα.

1. Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Δυτικού Τομέα Αθηνών 2017

Προκρίσεις στην τελική φάση του 29ου Πρωταθλήματος Σκάκι Αττικής & στο Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

• 1η Θέση-Χρυσό Μετάλλιο Ευαγγελίου Γιώργος ΣΤ’ Δημοτικού
Πρόκριση Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

• 1η Θέση-Χρυσό Μετάλλιο Σακκάς Κωνσταντίνος Α’ Γυμνασίου
Πρόκριση Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

• 2η Θέση-Αργυρό Μετάλλιο Σιαμά Αργυρώ Δ’ Δημοτικού

• 2η Θέση-Αργυρό Μετάλλιο Παράσχη Φωτεινή Α’ Δημοτικού
Πρόκριση στο Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

• 5η Θέση Νέζης Παναγιώτης Α’ Δημοτικού

• 5η Θέση Ευαγγελίου Μάριος Γ’ Δημοτικού
Πρόκριση στο Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

• 6η Θέση Απέργης Βασίλειος Ε’ Δημοτικού

• 6η Θέση Παπαροδόπουλος Παναγιώτης Δ’ Δημοτικού
Πρόκριση Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

• 9η Θέση Παπαροδόπουλος Γιώργος Δ’ Δημοτικού

• 10η Θέση Παπαδόπουλος Αθανάσιος Ε’ Δημοτικού

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους μαθητές μας που θα αγωνιστούν στο Πανελλήνιο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι στις 08-10/04/17.

Επίσης έλαβαν μέρος και οι παρακάτω μαθητές μας:
Αλιφαντής Χρηστός, Απέργης Βασίλης, Βρεντάς Σωτήρης, Γκέλλας Κωνσταντίνος, Ευαγγελίου Γιωργος, Ευφροσύνης Μιχαήλ, Ζάχος Ιάσωνας, Ζήζος Διονύσης, Ζωγραφάκης Κωνσταντίνος, Ιωάννου Ειρήνη, Μααρούφ Παπανικολάου Νικόλαος, Μαρτσούκου Αλέξια, Μαρτσούκου Ιωάννα, Μαυραντώνης Νικόλαος, Μπερικέτης Ιωάννης, Παναγιωτοπούλου Χριστίνα-Σεσσίλια, Πλουμιστός Κωνσταντίνος, Πλουμιστού Άννα Μαρία, Ποσοτίδης Ιωάννης, Προβιαδάκη Άννα-Μαρία, Ρέκκα Αργυρώ, Τσαρδούλιας Αθανάσιος, Τσαρδούλιας Μάριος, Τσικνάκος Παναγιώτης, Φίλης Ανδρέας, Χαραλάμπους Κωνσταντίνος, Χαρμανίδης Φίλιππος.

2. 15ο Σχολικό Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής 2017

Το Σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες. Η πρώτη ομάδα του Δημοτικού κατέκτησε τη 2η θέση και προκρίθηκε στην τελική φάση του 15ου Σχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος Σκάκι ενώ η δεύτερη ομάδα έπαιξε εξαιρετικά με αξιώσεις για πρόκριση.

Οι μαθητές της πρώτης ομάδας του Δημοτικού είναι:
Απέργης Βασίλειος, Ευαγγελίου Γεώργιος, Ευαγγελίου Μάριος, Παπαδόπουλος Αθανάσιος, Σιαμά Αργυρώ.

Οι μαθητές της δεύτερης ομάδας του Δημοτικού είναι:
Tσικνάκος Παναγιώτης, Μαλεσίου Μαρία Ιουλία, Παπαροδόπουλος Γεώργιος, Παπαροδόπουλος Παναγιώτης, Χαρμανίδης Φίλιππος.

3. Τελική φάση του 15ου Σχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος Σκάκι Αττικής 2017

Οι μαθητές του Δημοτικού είναι:
• Απέργης Βασίλειος, Ευαγγελίου Γεώργιος, Μαλεσίου Μαρία Ιουλία, Παπαδόπουλος Αθανάσιος Παπαροδόπουλος Παναγιώτης, Σιαμά Αργυρώ.
41η Θέση ανάμεσα σε 67 συμμετοχές

Οι δυο ομάδες μαθητών του Γυμνασίου είναι:

• Aπέργης Ιωσήφ, Μαζιάνη Χρυσάνθη , Ποσοτίδης Ιωάννης, Σακκάς Κωνσταντίνος
15η Θέση ανάμεσα σε 50 ομάδες
• Βρυώνης Στυλιανός-Παναγιώτης, Ευφροσύνης Μιχαήλ, Μαυραντώνης Νικόλαος, Ρέκκα Αργυρώ, Τσιατούρας Αθανάσιος.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική τους επίδοση και στον προπονητή Σκάκι του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Δημήτρη Πονηράκη.

skaki1

skaki2

Επιτυχίες των μαθητών στην κολύμβηση στο τένις και στο βόλεϊ

Σας ενημερώνουμε ότι η επίλεκτη ομάδα κολύμβησης συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στο 12ο Κολυμβητικό Κύπελλο Αθήνας 2017 – (12ο Athens Swimming Cup 2017). Στη διοργάνωση συμμετείχαν σχολεία απ’ όλη την Αττική καθώς και σχολικές ομάδες από το Ισραήλ, το Κουβέιτ, την Τυνησία και την Αίγυπτο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

• Mυγιάκης Σταύρος: 1η θέση Χρυσό μετάλλιο 50μ. ύπτιο
4η θέση 400μ. ελεύθερο
4η θέση 200μ. μικτή ατομική
• Κανέτση Ειρήνη 1η θέση Χρυσό μετάλλιο 100μ. πρόσθιο
2η θέση Αργυρό μετάλλιο 50μ. πρόσθιο
• Βαρελά Ιωάννα 2η θέση Αργυρό μετάλλιο 100μ. ύπτιο
4η θέση 200μ. ελεύθερο
• Ρούσσος Σταμάτης 2η θέση Αργυρό μετάλλιο 100μ. πρόσθιο
2η θέση Αργυρό μετάλλιο 50μ. πρόσθιο
3η θέση Χάλκινο μετάλλιο 50μ. ελεύθερο
4η θέση 100μ. ελεύθερο

Εξαιρετικά κολύμπησαν και oι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν:
Ζαφειροπούλου Έφη, Κάργας Στέφανος, Κατραμάδου Ανδριάνα, Μποπλιανιώτης Άγγελος, Παρασίδης Σάββας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Άννα Δημακοπούλου, Νικολέττα Τσοτσορού & Ρούλα Κουκοπούλου.

Επίσης, οι μαθητές των τάξεων Γ’- ΣΤ’ Δημοτικού που συμμετέχουν στο τμήμα τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, έλαβαν μέρος στο Διασχολικό Τουρνουά Αντισφαίρισης.

Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
Αλιφαντής Χρήστος, Αλιφραγκής Νικόλαος – 3η Θέση στην κατηγορία αγοριών Ε’ – ΣΤ’ Δημοτικών, Αρώνης Ιωάννης, Γκόγκας Ραφαήλ, Δραβίλας Παναγιώτης, Καραμπουρνιώτης Δημοσθένης, Παπαγεωργίου Παναγιώτης, Ρούσης Κωνσταντίνος, Σταίκος Ευάγγελος, Τασσοπούλου Ευτυχία.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στην προπονήτρια τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Μένια Βελέτζα.

Τέλος, οι μαθητές και οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Δημοτικού μας συμμετείχαν στο Διασχολικό Πρωτάθλημα Βόλεϊ Δημοτικών (Α.Σ.Ι.Σ) σημειώνοντας μία νίκη και μία ήττα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:

Καραβά Μαρία-Ευαγγέλια, Κουτσούκη Σοφία, Κυριαζή Αικατερίνη, Μαγκλάρα Ελένη, Μπάλου Ζωή-Άννα, Σουβατζόγλου Ειρήνη, Χειλά Δέσποινα-Ειρήνη.

Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και συγχαρητήρια στους μαθητές και στον προπονητή βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Σπύρο Τσέρτο.

17198023 10154931506452906 1998374368 n

17198787 10154931507322906 1906534879 n

17238338 10154931506612906 395836713 n

20170219 115307

Το Σάββατο 07/03/2017 το Σχολείο μας συνδιοργάνωσε με το Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος « Pierce» το 19ο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Xορών Γυμνασίων – Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ. Η εκδήλωση η οποία ήταν αφιερωμένη στα 25 χρόνια του θεσμού είχε πολύ μεγάλη επιτυχία και οι μαθητές μας απέσπασαν λόγω της εξαιρετικής τους εμφάνισης θερμό χειροκρότημα από τους παρευρισκόμενους.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:

Αλεξοπούλου Γεωργία, Ανδριανόπουλος - Καλογερόπουλος Φοίβος, Αξακάλη Θεανώ-Μαρίνα, Βασιλόπουλος Άγγελος, Βεντούρη-Λαδά Ζηνοβία, Βλάχος Ορέστης, Βλάχου Μαρία-Άννα, Γεωργάκη Μαρία-Ιωάννα, Γιαννούλη Άννα-Μαρία, Γουναρίδης Δημήτριος, Κοτταρίδης Ιωάννης, Δάγλας Μάριος, Κακούρης Ιωάννης, Κανακάρης Αλέξανδρος Κατσιβαρδάκου Σοφία, Κολοβός Σταμάτιος, Λιόση Ελένη-Άννα, Λιόση Μαρία-Σταυρούλα, Μασούρης Φρανσίσκο-Αλέξανδρος, Μπάλος Αθανάσιος, Μπουντζίκας Κωνσταντίνος-Άγγελος, Μπουφίδης Ανδρέας, Ντάβρη Ευαγγέλια, Ράπτη Μαρία, Παρτσινέβελου Μαρία, Πολιτικού Νεφέλη-Χριστίνα, Ράπτης Γεώργιος, Τριχάκη Ελένη-Ιφιγένεια

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον δάσκαλο χορού του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Βασίλη Μεσσαριτάκη.

Επίσης, το Σαββατοκύριακο 04-05/03/17 οι μαθητές του Γυμνασίου μας Καζάκος Ιάσωνας και Καραμάνης Ορέστης συμμετείχαν με επιτυχία στους διασχολικούς αγώνες τένις Γυμνασίων Α.Σ.Ι.Σ. και πραγματοποίησαν μια πραγματικά εξαιρετική εμφάνιση.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!

Επιτυχίες των μαθητών σε αθλητικές διοργανώσεις

Οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος ποδοσφαίρου του Γυμνασίου μας έλαβαν μέρος στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Γυμνάσιων Α.Σ.Ι.Σ. και προκρίθηκαν στους προημιτελικούς αγώνες ποδοσφαίρου με τρείς νίκες.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην ομάδα είναι:
Αλεξίου Θάνος, Αρσενίδης Κωνσταντίνος, Βλάχος Ορέστης, Γουναρίδης Αλέξανδρος, Γουναρίδης Νίκος, Ελεύθερος Δημήτρης, Ζέρβας Βασίλης, Ιωάννου Βασίλης, Κατραμάδος Γιάννης, Καρπούζος Γιώργος, Κατσαφάνας Μιχάλης, Κυπαρισσάκης Χρήστος, Μαρίνος Νίκος, Μιχάλης Τρύφωνας, Ξενοφώντος Ανδρέας, Σταθόπουλος Νικηφόρος, Σταθόπουλος Κωνσταντίνος, Τσιάμης Χρήστος, Χρονόπουλος Τριαντάφυλλος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του ποδοσφαίρου του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Αποστόλη Μούργο.

Επίσης, οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Γυμνασίου μας έλαβαν μέρος με μεγάλη επιτυχία στο πρωτάθλημα βόλεϊ Γυμνασίων Α.Σ.Ι.Σ όπου κατέκτησαν την τρίτη θέση και ισοβάθμησαν με τη δεύτερη ομάδα του ομίλου.
Οι μαθήτριες που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα βόλεϊ είναι:
Αλεξάκη Ζωή, Αριδά Αναστασία Βαλασάκη Αθανασία, Γιαννακάκου Μαρία-Κυριακή, Γκουγκούση Ιωάννα-Ευσταθία, Γκουγκούση Σοφία, Γρηγοράτου Έρρικα, Δημουλάκη Μαριάνα, Θεοδωροπούλου Βασιλική, Κετικίδου Κωνσταντίνα, Μπαρμπετσέα Καλλιρρόη, Ξένου-Κοκολέτση Ιωάννα, Πασσάκου Σοφία, Πατσαντζοπούλου Ναταλία, Πικιού Μαρία-Αικατερίνη

Οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Γυμνασίου μας έλαβαν μέρος στο πρωτάθλημα βόλεϊ Γυμνασίων Α.Σ.Ι.Σ και πραγματοποίησαν μια πραγματικά εξαιρετική εμφάνιση.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα βόλεϊ είναι:
Βλάχος Ορέστης, Γεωργαντάς Βασίλης, Δάγλας Μάριος, Κοντόπουλος Αλέξανδρος, Παπακώστας Αχιλλέας
Ράπτης Γιώργος, Ρενδούμης Γιώργος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, στις μαθήτριές μας και στον προπονητή του βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Σπύρο Τσέρτο.

Επιπλέον, οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στο πρωτάθλημα μπάσκετ Γυμνάσιων (Α.Σ.Ι.Σ).

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα μπάσκετ είναι: Γεωργιάδης Βασίλης, Γκανάτσιος Αργύρης, Γρηγορόπουλος Αδαμάντιος, Κακαβούλας Θανάσης, Καρατζάς Χαράλαμπος, Καρατζάς Κωνσταντίνος, Κουτσούκης Κυριάκος, Μαντάς Μιχάλης, Πονηράκης Φίλιππος, Τσαούσης Ιάσονας, Χουλιάρας Βασίλης, Χριστόπουλος Γιώργος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του μπάσκετ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Αποστόλη Γερογιάννη.

Τέλος, η μαθήτριά μας Κανελλοπούλου Ασπασία της Α’ Λυκείου, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πεταλούδα στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης.

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας και στην οικογένειά της. Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υψηλές επιδόσεις σε όλους τους τομείς.

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας.
H ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι η μαθήτριά μας Κανελλοπούλου Ασπασία της Α’ Λυκείου, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ πεταλούδα στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης. Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας και στην οικογένειά της. Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υψηλές επιδόσεις σε όλους τους τομείς.Επιτυχίες των μαθητών στην κολύμβηση, στο μπάσκετ, στο βόλεϊ, στο ποδόσφαιρο και στην τοξοβολία.

IMG 3320

Σας ενημερώνουμε ότι το επίλεκτο τμήμα κολύμβησης του Γυμνασίου-Λυκείου μας συμμετείχε με επιτυχία στο διασχολικό πρωτάθλημα κολύμβησης Γυμνάσιων – Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Κανελλοπούλου Ασπασία: Χάλκινο μετάλλιο 3η θέση στα 50μ. πεταλούδα 00:32.25
6η θέση στα 50μ. ελεύθερο 00:30.81

Μυγιάκης Σταύρος: Χάλκινο μετάλλιο 3η θέση στα 200μ. μικτή ατομική 02:29.13
6η θέση στα 200μ. ελεύθερο 02:15.31

Βαρελά Ιωάννα: 4η θέση στα 200μ. ελεύθερο 02:28.91
11η θέση στα 50μ. ελεύθερο 00:33.10

Ρούσσος Σταμάτης: 10η θέση στα 50μ. πρόσθιο 00:42.50
13η θέση στα 50μ. ελεύθερο 00:30.49

15621965 10154683008997906 2353946979005000591 n

15590258 10154683009967906 4168679198004896387 n

Εξαιρετικά κολύμπησαν και οι υπόλοιποι μαθητές:

Δημητριάδης-Δημόπουλος Βασίλης-Ιωάννης 50μ. ελεύθερο 00:42.51 & 50μ. πρόσθιο 01:06.09, Κατραμάδου Ανδριάννα 50μ. ύπτιο 00:48.93 & 50μ. ελεύθερο 00:37.13, Μποπλιανιώτης Άγγελος 50μ. ελεύθερο 00:38.50 & 50μ. ύπτιο 00:48.47.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Νικολέττα Τσοτσορού και Ρούλα Κουκοπούλου.

Επίσης, οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ του Λυκείου μας έλαβαν μέρος στο πρωτάθλημα μπάσκετ Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ. σημειώνοντας δύο νίκες και μία ήττα.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην ομάδα είναι:

Βρέλλος Άγγελος, Γαλάνης Αλέξανδρος, Καμπέρης Ανδρέας, Κουντούρης Μιχαήλ, Ντουντουνάκης Γιώργος,
Παπακυριακόπουλος Δημήτρης, Στεργίου Μηνάς

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του μπάσκετ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Αποστόλη Γερογιάννη.

Επιπλέον, οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Λυκείου μας έλαβαν μέρος στο πρωτάθλημα βόλεϊ Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ. και πραγματοποίησαν μια πραγματικά εξαιρετική εμφάνιση.

Οι μαθήτριες που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα βόλεϊ είναι:

Αξακάλη Θεανώ-Μαρίνα, Γιαννίρη Έλλη, Γιώτη Ιωάννα, Γιώτη Κωνσταντίνα, Γκανάτσιου Αναστασία, Ζέρη Κωνσταντίνα, Ηλία Ελισάβετ, Λιγούτσικου Αικατερίνη, Μαντουδιώτη Σοφία, Μενδρινού Πετρούλα, Μπαφαλούκα Αγγελική, Ντάβρη Ευαγγελία, Στεβή Άννα, Σχοινοχωρίτη Μαρία-Κυριακή

Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας και στον προπονητή του βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Σπύρο Τσέρτο.

Ακόμη, οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος ποδοσφαίρου του Λυκείου μας συμμετείχαν στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ).

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα ποδοσφαίρου είναι:

Ανδρέου Παναγιώτης, Βισάκης Ηλίας, Βορύλλας Δημήτρης, Δεστές Σταμάτης, Διαμαντόπουλος Θεόδωρος, Δημητρόπουλος Κωνσταντίνος, Ελισσαίος Αναστάσιος, Κακούρης Ιωάννης, Καλύβας Σπύρος, Καρεκλάς Κωνσταντίνος, Καρπούζος Παύλος, Κλαυδιανός Στέφανος, Κοκολιός Παναγιώτης, Κρουστάλλης Νικόλαος, Μαυρόπουλος Μιλτιάδης, Μερτζάνης Ηλίας, Ντίνας Ελευθέριος, Παπαγεωργόπουλος Γεώργιος, Σκούταρης Νικόλαος, Τόμπρος Αναστάσιος, Τσιρώνης Χρήστος, Χαλκίτης Γεώργιος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του ποδοσφαίρου του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Αποστόλη Μούργο.

Τέλος, η μαθήτριά μας Ευαγγελία Ζαφείρη της Β’ Γυμνασίου, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία κορασίδων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας κλειστού χώρου για το 2016.

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας και στην οικογένειά της. Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υψηλές επιδόσεις σε όλους τους τομείς.

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας.

H ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Επιτυχία της επίλεκτης ομάδας μπάσκετ Λυκείου

Σας ενημερώνουμε, ότι οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ Λυκείου συμμετείχαν με μεγάλη επιτυχία, κατακτώντας δύο νίκες στους διασχολικούς αγώνες μπάσκετ Λυκείων (στo πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα Λιναρδάτου – Νέα Παιδεία: 48-35
Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα Λιναρδάτου – Νέα Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα: 73-24

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην ομάδα είναι:
Βρέλλος Άγγελος, Γαλάνης Αλέξανδρος, Καμπέρης Ανδρέας, Κουντούρης Μιχαήλ, Ντουντουνάκης Γιώργος,
Παπακυριακόπουλος Δημήτρης, Στεργίου Μηνάς

Καλή συνέχεια στην ομάδα μας!

 

Σας ενημερώνουμε για τις επιτυχίες των μαθητών μας στις πρόσφατες εκδηλώσεις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου.

 

Πιο συγκεκριμένα:

Την Κυριακή 03/04/16 το Αθλητικό - Πολιτιστικό μας Κέντρο ανέβασε τo μιούζικαλ «Oliver». Ήταν μια εξαιρετική μουσικοχορευτική παράσταση με συμμετοχή των παιδιών που συμμετέχουν στα τμήματα Latin, Μπαλέτου, Jazz, Hip Hop, Σύγχρονου χορού, Ενόργανης, Ρυθμικής, Street Dance, Θεατρικού εργαστηρίου, Body Drumming και Χορωδίας. Οι μαθητές μας εντυπωσίασαν με την άρτια τεχνική τους, τη δύναμη και το πάθος τους.

Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
Αβραμοπούλου Μαρία, Αγιοβλασίτης Μιχαήλ, Αδαμοπούλου Αικατερίνη, Ανδριανόπουλος-Καλογερόπουλος Φοίβος, Αντωνιάδη Χριστίνα-Λαμπρινή, Αντωνοπούλου Αριστέα-Ελένη, Αποστόλου Δέσποινα, Βασιλόπουλος Άγγελος, Βασιλοπούλου Ζαχαρένια, Βεντούρη Ελένη-Κωνσταντίνα, Βεντούρη-Λαδά Αλεξάνδρα, Βεντούρη-Λαδά Ζηνοβία, Βλαχοπούλου Σοφία, Βλάχου Βασιλική, Βλάχου Μαρία-Άννα, Βόγγλη Ελένη, Βουρκουτιώτη Ευαγγελία-Σοφία, Βουτυράκος Αθανάσιος, Γαγλία Μάγια-Μαρία, Γαλάνης Αλέξανδρος, Γεωργακόπουλος Αναστάσιος, Γεωργακοπούλου Διαμάντω, Γεωργιάδης Βασίλειος, Γιαούζης Λεωνίδας, Γκανάτσιος Αργύριος, Γκίκα Αλεξία, Γκίκα Ελευθερία, Γκότση Άννα, Γκουγιανός Κωνσταντίνος, Γκουγκούση Σοφία, Γουναρίδης Δημήτριος, Γρηγοράτου Έρρικα, Δάγλα Ελευθερία, Δάγλας Μάριος, Δημητριάδης-Δημόπουλος Βασίλειος-Ίων, Δημητρίου Μαρία-Αντωνία, Δραμπουκάκη Δανάη, Ευγενίδης Γεώργιος, Ζαμπέλη Μαρία-Ελένη, Ζαφείρη Βασιλική, Ζαχαρίου Ευάγγελος, Ζαχαροπούλου Ζωή, Ζιάγκου Ναταλία, Ζωγραφάκη Μαρίνα, Θεοδωροπούλου Βασιλική, Ιωάννου-Σκέντερ Βασιλική, Κυπαρισσάκη Καλλιόπη, Καγιάς Παντελής, Κακούρης Ιωάννης-Αλέξανδρος, Καλλιανιώτη Ιωάννα, Καλτσονούδη-Μωραΐτου Ζηνοβία, Κανακάρης Αλέξανδρος, Καραγεώργη Αργυρώ-Μαρία, Καραγεώργου Σοφία, Καρκάνης Γεώργιος, Καρούσου Μελίνα-Νικολέττα, Κάστανου Ελένη-Ηλιάνα, Κάτσαρη Αντωνία, Κετσετζή Νεφέλη-Βασιλική, Κοκολιός Άγγελος, Κοκορού Μαρία-Άννα, Κολοβός Σταμάτιος, Κοντογιάννη Άννα-Μαρία, Κοντόπουλος Ιωάννης, Κοτταρίδης Ιωάννης, Κουκά Μαρίνα, Κούτρα Δέσποινα, Κυριαζή Αικατερίνη, Λάλος Αλέξανδρος, Λαουλάκου Ιωάννα, Λεμονού Βαρβάρα, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λιναρδάτου Έλλη, Λιναρδάτου Φοίβη, Λιόση Ελένη-Άννα, Λιόση Μαρία-Σταυρούλα, Μαγκλάρα Ελένη, Μαζιάνη Χρυσάνθη, Μαντζουράνη Στεφανία-Μαρία, Μαρίν Μυρσίνη, Μάρκου Αναστασία-Ελένη, Μαυριά Μαρία-Ελένη, Μαυροειδάκου Ευτυχία-Μαρία, Μήλιος Θάνος, Μητσοπούλου Λυδία, Μπαρμπετσέα Καλλιρρόη, Μπουτσίνης Γρηγόρης, Μπουφίδης Ανδρέας, Ντόντου Μαρία-Ελένη, Ξενοφώντος Αικατερίνη, Οικονόμου Αικατερίνη, Παναγιωτοπούλου Χριστίνα Σεσίλια, Πάνος Παναγιώτης, Πανταζοπούλου-Μπούμπουρα Δανάη, Παντελάκη Φανουρία – Εφραίμ, Παπαγγελή Δήμητρα, Παπαγιαννάκη Μαρία-Δέσποινα, Παπανικολάου Ερμιόνη, Παπανικολάου Κωνσταντίνα, Παππά Ιωάννα-Αλεξάνδρα, Παρασίδης Σάββας, Παρασκευοπούλου Ορσαλία, Παρσάνος Γεώργιος, Παρτσινέβελου Μαρία, Παυλοπούλου Μαργαρίτα, Πηλιχού Αναστασία, Πικιού Μαρία-Αικατερίνη, Πολίτη Νεκταρία-Κονδυλία, Πολιτικού Δάφνη-Κων/Να, Πολιτικού Νεφέλη-Χριστίνα, Ποτσίκας Νικόλαος, Ραβανή Ασημίνα, Ράλλη Κωνσταντίνα-Παναγιώτα, Ράπτη Μαρία, Ράπτης Γεώργιος, Ράπτης Δημήτρης, Σακιζλή Σοφία, Σαργιώτη Δανάη, Σαργιώτη Μελίνα, Σεννή Δήμητρα, Σηφάκης Γεώργιος, Σιδερίδης Δημήτριος, Σιδηροπουλου Ελισαβετ, Σκολίδη Βασιλική, Σκουλάδα Αναστασία, Σουβατζόγλου Ειρήνη, Σουλελές Παναγιώτης, Σταθοπούλου Παναγιώτα, Σταίκου Ευαγγέλια, Σταματάκη Ιόλη-Δέσποινα, Στόλη Λυδία, Στρατάκου Παναγιώτα, Τερζακοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή, Τζαβάρα Παναγιώτα-Νίκη, Τζουγανάτου Νικολέτα-Μαρία, Τόμπρου Εμμανουέλα-Αλέξια, Τριχάκη Ελένη-Ιφιγένεια, Τσακλίδης Στέφανος, Τσικνάκος Παναγιώτης, Τσιριμώκου Δανάη-Χαραλαμπία, Τσιώλης Γεώργιος, Τσούγκας Διονύσης, Τσουκαλάς Σταύρος, Τσουμενή Πελαγία, Φακινού Μικαέλα – Αικατερίνη, Φακιολά Λυδία, Φαλιδούρη Ελευθερία, Φάλκου Αικατερίνη, Φάλκου Στυλιανή, Φυλακτού Μαρία, Χαϊτά Ελισάβετ, Χαϊτάλη Ανθή, Χατζηκωνσταντή Αναστασία, Χειλά Δέσποινα-Ειρήνη, Χιώτη Μιχαέλα, Χουροπούλου Ελένη, Χρηστίδη Ειρήνη, Ψύλλα Ευαγγέλια, Ψωροϊδά Γεωργία

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, που με το παράδειγμά τους μας δείχνουν πόσο ψηλά μπορούμε να φτάσουμε όταν δουλεύουμε μεθοδικά, με συνέπεια και επιμονή και σε όλους όσοι συνέβαλαν στην επιτυχία αυτής της παράστασης.

Το Σάββατο 16/04/2016 πραγματοποιήθηκε το 18ο Φεστιβάλ Α.Σ.Ι.Σ «Γυμναστική για όλους», στα εκπαιδευτήρια Δούκα. Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο χορευτικά και πραγματοποίησε μια ομολογουμένως εκπληκτική εμφάνιση κλέβοντας τις εντυπώσεις.

Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
Αγιοβλασίτης Μιχαήλ, Αντωνιάδη Χριστίνα-Λαμπρινή, Βεντούρη-Λαδά Αλεξάνδρα, Βεντούρη-Λαδά Ζηνοβία, Βλάχου Μαρία-Άννα, Βόγγλη Ελένη, Γαλάνης Αλέξανδρος, Γεωργακόπουλος Αναστάσιος, Γεωργακοπούλου Διαμάντω, Γεωργιάδης Βασίλειος, Γιαννοπούλου Δήμητρα, Γιαννοπούλου Θεοφανία, Γιαούζης Λεωνίδας, Γκανάτσιου Αναστασία, Γκουγιαννός Κωνσταντίνος, Γκουγκούση Σοφία, Ευγενίδης Γεώργιος, Ζακυνθινού Αναστασία, Ζαφείρη Βασιλική, Ζαχαροπούλου Ζωή, Θεοδωροπούλου Βασιλική, Κακούρης Ιωάννης-Αλέξανδρος, Καλλιανιώτη Ιωάννα, Καραφλής Ιωάννης, Καρκάνης Γεώργιος, Κετσετζή Νεφέλη-Βασιλική, Κοκολιός Άγγελος, Κολοβός Σταμάτιος, Κοντογιάννη Άννα-Μαρία, Κοτταρίδης Ιωάννης, Κυριαζή Καλλιόπη, Λάλος Αλέξανδρος, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λιναρδάτου Φοίβη, Λουλεοπούλου Αθηνά, Μάρκου Αναστασία-Ελένη, Μαυριά Μαρία-Ελένη, Μαυροειδάκου Ευτυχία, Μπαντούνα Ναταλία-Όλγα, Μπαρμπετσέα Καλλιρρόη, Μπουτσίνης Γρηγόρης, Μπουφίδης Ανδρέας, Ξενοφώντος Αικατερίνη, Οικονόμου Αικατερίνη, Παναγιωτοπούλου Βασιλική, Πάνος Παναγιώτης, Παπανικολαου Ερμιόνη, Παπανικολάου Κωνσταντίνα, Παρασίδης Σάββας, Παυλοπούλου Μαργαρίτα, Πηλιχού Αναστασία, Πικιού Μαρία-Αικατερίνη, Πολιτικου Δαφνη-Κων/Να, Πολιτικού Νεφέλη-Χριστίνα, Ράλλη Κωνσταντίνα-Παναγιώτα, Σαργιώτη Δανάη, Σαργιώτη Μελίνα, Σιδερίδης Δημήτριος, Σκολίδη Βασιλική-Μυρτώ, Σκουλάδα Αναστασία, Σουλελές Παναγιώτης, Σταίκου Ευαγγελία, Στόλη Λυδία, Στρατάκου Παναγιώτα, Τσακλίδης Στέφανος, Τσικνάκος Παναγιώτης, Τσιώλης Γεώργιος, Φάλκου Αικατερίνη, Φυλακτού Μαρία, Χαϊταλή Ανθή, Χαϊταλή Ελένη, Χουροπούλου Ελένη, Χρηστίδη Ειρήνη

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, στις μαθήτριές μας και στους προπονητές - δασκάλους του Αθλητικού - Πολιτιστικού μας Κέντρου, Κατερίνα Μήτσιου, Αθανασία Παπία, Κωνσταντίνα Παπία, Ζελίνα Κιλίμη και Παπαϊωάνου Ρούλα.

Τέλος, ο μαθητής μας της Γ ‘ Λυκείου Κλειδέρης Νικόλαος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Τζούντο, εκπροσωπώντας το Σχολείο μας. Είναι μια μεγάλη διάκριση αν συνυπολογίσουμε ότι έλαβαν μέρος οι καλύτεροι αθλητές της χώρας λόγω της πριμοδότησης που δίνουν οι τρεις πρώτες θέσεις στις Πανελλαδικές.

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας. Ευχόμαστε καλά αποτελέσματα στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

12805858 851914158269952 8954641459971588230 n

13043726 855999651194736 8324124675736041532 n

13087802 855998927861475 1522380674571043719 n

Σημαντικές επιτυχίες των μαθητών στα Σχολικά Πρωταθλήματα Σκάκι.

Επιτυχίες στην κολύμβηση και στο βόλεϊ.

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι μαθητές μας συμμετείχαν με πολύ μεγάλη επιτυχία στα παρακάτω Σχολικά Πρωταθλήματα Σκάκι.

1. 10ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Περιστερίου 2016:

Απέργης Ιωσήφ: 1ος χρυσό μετάλλιο
Μαλέσιου Μαρία Ιουλία: 3η χάλκινο μετάλλιο & 1η θέση στα κορίτσια
Παπαδόπουλος Αδάμ: 3ος χάλκινο μετάλλιο
Παπαροδόπουλος Γιώργος: 3ος χάλκινο μετάλλιο
Παπαροδόπουλος Παναγιώτης: 3ος χάλκινο μετάλλιο
Μπίτζας Βασίλης: 3ος χάλκινο μετάλλιο

Επίσης οι μαθητές που προκρίθηκαν στο 28ο Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής είναι:
Απέργης Ίωσηφ, Απέργης Βασίλης, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαροδόπουλος Γιώργος, Παπαροδόπουλος Παναγιώτης

2. Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Δυτικού Τομέα Αθηνών 2016:

Προκρίθηκαν στο 28ο Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής:
Ευαγγελίου Γιώργος, Ευαγγελίου Μάριος, Καρπούζου Κλειώ, Κοντός Δημήτρης, Μαυραντώνης Νικόλαος, Ρέκκα Αργυρώ, Τσιώκου Σοφία, Χαρμανίδης Φίλιππος

Επίσης έλαβαν μέρος και οι παρακάτω μαθητές μας:
Βίτσας Παναγιώτης, Βρεντάς Σωτήρης, Βρυώνης Στέλιος, Ζαφειρόπουλος Γιώργος, Καφαντάρης Νίκος, Κίτσος Θοδωρής
Κολοβός Ιωάννης Πάριος, Ποσοτίδης Ιωάννης, Σαμοΐλης Κωνσταντίνος, Σιαμά Αργυρώ, Τσιώκου Βασιλική
Τσιώκος Γιώργος

3. 28o Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής 2016:

Προκρίθηκαν στο Πανελλήνιο Μαθητικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι:
Απέργης Βασίλης, Απέργης Ιωσήφ, Ευαγγελίου Γιώργος, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαδόπουλος Θανάσης, Σιαμά Αργυρώ
Επίσης έλαβαν μέρος και οι παρακάτω μαθητές μας:
Ευαγγελίου Γιώργος, Ευαγγελίου Μάριος, Καρπούζου Κλειώ, Κοντός Δημήτρης, Μαλεσίου Μαρία-Ιουλία, Μαυραντώνης Νίκος, Παπαροδόπουλος Γιώργος, Παπαροδόπουλος Παναγιώτης

4. 14ο Σχολικό Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής 2016:
Το Σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες (Δημοτικού & Γυμνασίου). Η ομάδα του Δημοτικού κατέκτησε την 8η θέση σε πάνω από 200 σχολεία που συμμετείχαν σε όλες τις φάσεις του πρωταθλήματος Αττικής και προκρίθηκε στο Πανελλήνιο Μαθητικό Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι.

Οι μαθητές της ομάδας του Δημοτικού είναι:
Ευαγγελίου Γιώργος, Απέργης Βασίλης, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαδόπουλος Θανάσης, Σιαμά Αργυρώ, Χαρμανίδης Φίλιππος
Οι μαθητές της ομάδας του Γυμνασίου είναι:
Απέργης Ιωσήφ, Μήλιος Θανάσης, Βρυώνης Στέλιος, Ρέκκα Αργυρώ, Μαυραντώνης Νίκος

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική τους επίδοση και στην προπονήτρια Σκάκι του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου Μαίρη Μαγκριάν.

Οι τελικοί των Πανελλήνιων μαθητικών πρωταθλημάτων θα πραγματοποιηθούν στην Καλλιθέα της Χαλκιδικής στις 23/04/2016. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους μαθητές μας!

Επίσης, η επίλεκτη ομάδα κολύμβησης Δημοτικού συμμετείχε με επιτυχία στους Διασχολικούς Αγώνες Κολύμβησης, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Ρούσσος Σταμάτης: 1η θέση - χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο (00:42.55)
Κατραμάδου Ανδριάννα: 8η θέση στα 25μ. ελεύθερο (00:17.31)
Ντέτσικα Μαρία: 9η θέση στα 25μ. ύπτιο (00:21.12)

Εξαιρετικά κολύμπησαν και oι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν:
Ζαφειροπούλου Έφη, Κανέτση Ειρήνη, Ζαφειρόπουλος Γιώργος, Κάργας Στέφανος, Χωματάς Βασίλης, Τσιάμης Χαράλαμπος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Άννα Δημακοπούλου, Νικολέττα Τσοτσορού & Ρούλα Κουκοπούλου.

Τέλος, οι μαθητές και οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Δημοτικού μας συμμετείχαν στο διασχολικό πρωτάθλημα βόλεϊ Δημοτικών (Α.Σ.Ι.Σ).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
Γκουγκούση Σοφία, Ευγενίδης Γιώργος, Θεοδωροπούλου Βασιλική, Καραγεώργη Αργυρώ, Μπάλος Γιώργος, Μπάλου Ζένια, Μπαρμπετσέα Καλλιρρόη, Πατσαντζοπούλου Ναταλία, Ρουσσάκης Σπύρος, Σμυρνής Αλέξανδρος

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στον προπονητή βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Κωνσταντίνο Γεωργίου.

kolimasis


Σημαντικές επιτυχίες των μαθητών στα Σχολικά Πρωταθλήματα Σκάκι.
Επιτυχίες στην κολύμβηση και στο βόλεϊ.

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι μαθητές μας συμμετείχαν με πολύ μεγάλη επιτυχία στα παρακάτω Σχολικά Πρωταθλήματα Σκάκι.

1. 10ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Περιστερίου 2016:

Απέργης Ιωσήφ: 1ος χρυσό μετάλλιο
Μαλέσιου Μαρία Ιουλία: 3η χάλκινο μετάλλιο & 1η θέση στα κορίτσια
Παπαδόπουλος Αδάμ: 3ος χάλκινο μετάλλιο
Παπαροδόπουλος Γιώργος: 3ος χάλκινο μετάλλιο
Παπαροδόπουλος Παναγιώτης: 3ος χάλκινο μετάλλιο
Μπίτζας Βασίλης: 3ος χάλκινο μετάλλιο

Επίσης οι μαθητές που προκρίθηκαν στο 28ο Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής είναι:
Απέργης Ίωσηφ, Απέργης Βασίλης, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαροδόπουλος Γιώργος, Παπαροδόπουλος Παναγιώτης

2. Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Δυτικού Τομέα Αθηνών 2016:

Προκρίθηκαν στο 28ο Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής:
Ευαγγελίου Γιώργος, Ευαγγελίου Μάριος, Καρπούζου Κλειώ, Κοντός Δημήτρης, Μαυραντώνης Νικόλαος, Ρέκκα Αργυρώ, Τσιώκου Σοφία, Χαρμανίδης Φίλιππος

Επίσης έλαβαν μέρος και οι παρακάτω μαθητές μας:
Βίτσας Παναγιώτης, Βρεντάς Σωτήρης, Βρυώνης Στέλιος, Ζαφειρόπουλος Γιώργος, Καφαντάρης Νίκος, Κίτσος Θοδωρής
Κολοβός Ιωάννης Πάριος, Ποσοτίδης Ιωάννης, Σαμοΐλης Κωνσταντίνος, Σιαμά Αργυρώ, Τσιώκου Βασιλική
Τσιώκος Γιώργος

3. 28o Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής 2016:

Προκρίθηκαν στο Πανελλήνιο Μαθητικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι:
Απέργης Βασίλης, Απέργης Ιωσήφ, Ευαγγελίου Γιώργος, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαδόπουλος Θανάσης, Σιαμά Αργυρώ
Επίσης έλαβαν μέρος και οι παρακάτω μαθητές μας:
Ευαγγελίου Γιώργος, Ευαγγελίου Μάριος, Καρπούζου Κλειώ, Κοντός Δημήτρης, Μαλεσίου Μαρία-Ιουλία, Μαυραντώνης Νίκος, Παπαροδόπουλος Γιώργος, Παπαροδόπουλος Παναγιώτης

4. 14ο Σχολικό Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής 2016:
Το Σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες (Δημοτικού & Γυμνασίου). Η ομάδα του Δημοτικού κατέκτησε την 8η θέση σε πάνω από 200 σχολεία που συμμετείχαν σε όλες τις φάσεις του πρωταθλήματος Αττικής και προκρίθηκε στο Πανελλήνιο Μαθητικό Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι.

Οι μαθητές της ομάδας του Δημοτικού είναι:
Ευαγγελίου Γιώργος, Απέργης Βασίλης, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαδόπουλος Θανάσης, Σιαμά Αργυρώ, Χαρμανίδης Φίλιππος
Οι μαθητές της ομάδας του Γυμνασίου είναι:
Απέργης Ιωσήφ, Μήλιος Θανάσης, Βρυώνης Στέλιος, Ρέκκα Αργυρώ, Μαυραντώνης Νίκος

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική τους επίδοση και στην προπονήτρια Σκάκι του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου Μαίρη Μαγκριάν.

Οι τελικοί των Πανελλήνιων μαθητικών πρωταθλημάτων θα πραγματοποιηθούν στην Καλλιθέα της Χαλκιδικής στις 23/04/2016. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους μαθητές μας!

Επίσης, η επίλεκτη ομάδα κολύμβησης Δημοτικού συμμετείχε με επιτυχία στους Διασχολικούς Αγώνες Κολύμβησης, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Ρούσσος Σταμάτης: 1η θέση - χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο (00:42.55)
Κατραμάδου Ανδριάννα: 8η θέση στα 25μ. ελεύθερο (00:17.31)
Ντέτσικα Μαρία: 9η θέση στα 25μ. ύπτιο (00:21.12)

Εξαιρετικά κολύμπησαν και oι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν:
Ζαφειροπούλου Έφη, Κανέτση Ειρήνη, Ζαφειρόπουλος Γιώργος, Κάργας Στέφανος, Χωματάς Βασίλης, Τσιάμης Χαράλαμπος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Άννα Δημακοπούλου, Νικολέττα Τσοτσορού & Ρούλα Κουκοπούλου.

Τέλος, οι μαθητές και οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Δημοτικού μας συμμετείχαν στο διασχολικό πρωτάθλημα βόλεϊ Δημοτικών (Α.Σ.Ι.Σ).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
Γκουγκούση Σοφία, Ευγενίδης Γιώργος, Θεοδωροπούλου Βασιλική, Καραγεώργη Αργυρώ, Μπάλος Γιώργος, Μπάλου Ζένια, Μπαρμπετσέα Καλλιρρόη, Πατσαντζοπούλου Ναταλία, Ρουσσάκης Σπύρος, Σμυρνής Αλέξανδρος

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στον προπονητή βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Κωνσταντίνο Γεωργίου.

Επιτυχίες των μαθητών στην κολύμβηση στο τένις και στο βόλεϊ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η επίλεκτη ομάδα κολύμβησης συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στο 11o Κολυμβητικό Κύπελλο Αθήνας 2016 – (11ο Athens Swimming Cup 2016). Στη διοργάνωση συμμετείχαν σχολεία απ’ όλη την Αττική καθώς και σχολικές ομάδες από το Ισραήλ, το Κουβέιτ, την Τυνησία και την Αίγυπτο!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Σπηλιώτη Ελένη: 1η θέση, χρυσό μετάλλιο 200μ. ελεύθερο
2η θέση, αργυρό μετάλλιο 100μ. μικτή ατομική
2η θέση, αργυρό μετάλλιο 100μ. ελεύθερο
3η θέση, χάλκινο μετάλλιο 100μ. πρόσθιο
3η θέση, χάλκινο μετάλλιο 50μ. ελεύθερο
Βαρελά Ιωάννα: 2η θέση, αργυρό μετάλλιο 200μ. ελεύθερο
3η θέση, χάλκινο μετάλλιο 100μ. ύπτιο
9η θέση, 50μ. ελεύθερο
Μυγιάκης Σταύρος: 2η θέση, αργυρό μετάλλιο 400μ. ελεύθερο
2η θέση, αργυρό μετάλλιο 200μ. μικτή ατομική
2η θέση, αργυρό μετάλλιο 100μ. ύπτιο
5η θέση, 200μ. ελεύθερο
8η θέση, 50μ. πεταλούδα
Ρούσσος Σταμάτης: 8η θέση, στα 100μ. πρόσθιο
5η θέση 4χ50 μικτή ομαδική κοριτσιών:
Σπηλιώτη Ελένη, Κατραμάδου Ανδριάνα, Κασιμάτη Διονυσία, Βαρελά Ιωάννα

Εξαιρετικά κολύμπησαν και oι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν:
Δημητριάδης-Δημόπουλος Βασίλης-Ίων, Καγιάς Παντελής, Κατραμάδος Ιωάννης

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Άννα Δημακοπούλου, Νικολέττα Τσοτσορού & Ρούλα Κουκοπούλου.

Επίσης, οι μαθητές των τάξεων Δ’ Δημοτικού που συμμετέχουν στο τμήμα τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, έλαβαν μέρος στο Διασχολικό Τουρνουά Αντισφαίρισης. Οι μαθητές μας έπαιξαν δυνατά, με αγωνιστικότητα και προκρίθηκαν στους ημιτελικούς του Τουρνουά.

Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
Αλιφραγκής Νικόλαος, Βασιλείου Χρήστος, Κυπαρισσάκη Καλλιόπη, Λεονταρίδη Αικατερίνη, Σαμαρατούνγκε-Γκουναγουαρντένα-Κοραλαλάγκε Ντόν Ιωάννης-Αντώνιος, Φωτοδήμου Αγαθή, Χαρμανίδης Φίλιππος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στην προπονήτρια τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Μένια Βελέτζα.

Ακόμη, οι μαθητές και οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στο διασχολικό πρωτάθλημα βόλεϊ Γυμνάσιων (Α.Σ.Ι.Σ).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
Γεωργαντάς Βασίλειος, Γκανάτσιος Αργύριος, Δάγλας Μάριος, Μπελιάς Άγγελος, Οικονόμου Αθανάσιος, Παππάς Αθανάσιος, Παρσάνος Γεώργιος, Πρεντάκης Στυλιανός, Ράπτης Γεώργιος, Φανουργιάκης Εμμανουήλ, Αλεξάκη Ζωή, Αξακάλη Θεανώ-Μαρίνα, Αποστόλου Δέσποινα, Γιαννίρη Έλλη, Γκανάτσιου Αναστασία, Γρηγοράτου Έρρικα, Γύπαρη Αλεξάνδρα, Κατσιβαρδάκου Σοφία, Μπαφαλούκα Αγγελική, Ντάβρη Ευαγγέλια, Πασσάκου Σοφία, Στεβή Άννα, Στούπα Μενεξία, Σχοινοχωρίτη Μαρία-Κυριακή

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στον προπονητή βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Κωνσταντίνο Γεωργίου.

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

stop view
/
      ozio gallery by joomla.it

      Επιτυχίες των μαθητών στην κολύμβηση, στο ποδόσφαιρο, στο μπάσκετ και στις εξετάσεις tae Kwon do

      ¬ Σας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 23/01/16, το επίλεκτο τμήμα κολύμβησης του Γυμνασίου μας συμμετείχε με επιτυχία στο διασχολικό πρωτάθλημα κολύμβησης Γυμνάσιων (Α.Σ.Ι.Σ).

      Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
      Σπηλιώτη Έλενα: 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στα 200μ ελεύθερο 02:20.30
      Βαρελά Ιωάννα: 50μ ύπτιο 00:37.68, 200μ ελεύθερο 02:27.75
      Κατραμάδος Ιωάννης: 50μ ελεύθερο 00:34.01, 50μ ύπτιο 00:45.10
      Κοκκινάκη Αγγελική: 50μ ελεύθερο 00:40.13
      Κασσιμάτη Διονυσία: 50μ ελεύθερο 00:35.04, 200μ ελεύθερο 03:03.40

      Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Νικολέττα Τσοτσορού και Ρούλα Κουκοπούλου.

      ¬ Επίσης, οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος ποδοσφαίρου του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στο διασχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Γυμνάσιων (Α.Σ.Ι.Σ).

      Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
      Βασιλείου Γεώργιος, Βλάχος Ορέστης, Βορύλλας Δημήτρης, Ελεύθερος Δημήτρης, Ζέρβας Βασίλειος, Ιωάννου Βασίλειος, Κατραμάδος Ιωάννης, Καρπούζος Παύλος, Κατσαφάνας Μιχαήλ, Κοκολιός Παναγιώτης, Μιχάλης Τρυφώνας, Μουλάς Γεώργιος, Ξενοφώντος Ανδρέας, Σταθόπουλος Νικηφόρος, Σταθόπουλος Κωνσταντίνος, Τσιάμης Χρήστος, Χρονόπουλος Τριαντάφυλλος

      Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του ποδοσφαίρου του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Αποστόλη Μούργο.

      ¬ Ακόμη, οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στο διασχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Γυμνάσιων (Α.Σ.Ι.Σ).

      Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
      Βασιλείου Θανάσης, Βογιατζής Ανδρέας, Βρέλλος Άγγελος, Γκούμας Κωνσταντίνος, Γρηγορόπουλος Αδαμάντιος, Κακαβούλας Αθανάσιος, Μολογιάννης Ορέστης, Μπίτζας Βασίλειος, Παπακυριακόπουλος Δημήτρης, Παππάς Αθανάσιος, Πονηράκης Φίλιππος, Φαρμάκης Ιωάννης, Φραγκιουδάκης Κωνσταντίνος, Χριστόπουλος Γεώργιος

      Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του μπάσκετ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Αποστόλη Γερογιάννη.

      ¬ Τέλος, την Πέμπτη 28/01/2015, στην αίθουσα εκδηλώσεων «Οδυσσέας Ελύτης» του Σχολείου μας διεξήχθησαν με μεγάλη επιτυχία εξετάσεις ζώνης της Ελληνικής Ομοσπονδίας tae kwon do (Ε.Λ.Ο.Τ). Στις εξετάσεις συμμετείχαν όλα τα τμήματα tae kwon do του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου.

      Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του tae kwon do του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, Φώτη Καλλιγέρη.

      Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας.

      12670190 807684999359535 1134024156185355747 n

      DSC 0063

       

      Επιτυχίες των μαθητών στο μπάσκετ, στο βόλεϊ και στο ποδόσφαιρο

      Σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ του Λυκείου μας προκρίθηκαν στην προημιτελική φάση του πρωταθλήματος μπάσκετ Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ.).

      Οι μαθητές που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα μπάσκετ είναι:
      Γαλάνης Αλέξανδρος, Κακαβούλας Χάριτος, Καμπέρης Ανδρέας, Κλειδέρης Νικόλαος, Κόκκινος Μαρίνος, Κουντούρης Μιχαήλ, Λάγιος Άγγελος, Ντουντουνάκης Γιώργος, Ραζάτος Παναγιώτης, Σκρέμπος Παναγιώτης, Σουλελές Σπύρος
      Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του μπάσκετ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κ. Αποστόλη Γερογιάννη.

      Επίσης, οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ του Λυκείου μας έλαβαν μέρος στο πρωτάθλημα βόλεϊ Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ.) και έκαναν μια πραγματικά εκπληκτική εμφάνιση.

      Οι μαθήτριες που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα βόλεϊ είναι:
      Γιαννοπούλου Άννα, Δάγλα Ελευθερία, Ζέρη Κωνσταντίνα, Κάραλη Αθανασία, Μαντουδιώτη Σοφία, Μενδρινού Πετρούλα, Μιχαλέα Ειρήνη, Παναγιωτοπούλου Βασιλική, Παρασκευοπούλου Ορσαλία, Ραβάνη Ασημίνα, Ράλλη Κωνσταντίνα, Τριχάκη Ελένη-Ιφιγένεια

      Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας και στον προπονητή του βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κ. Κωνσταντίνο Γεωργίου.

      Τέλος, οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος ποδοσφαίρου του Λυκείου μας συμμετείχαν στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ).

      Οι μαθητές που συμμετέχουν στην επίλεκτη ομάδα ποδοσφαίρου είναι:
      Aγιοβλασίτης Μιχαήλ, Αντώναρος Γεώργιος, Απέργης Ιωάννης, Δεστές Σταμάτης, Διαμαντόπουλος Θεόδωρος, Ελισσαίος Αναστάσιος, Ζέρης Δημήτρης, Κακαβούλας Χαρίτος, Κακούρης Ιωάννης, Καραφλής Ιωάννης, Καρεκλάς Κωνσταντίνος, Κατσός Σταύρος, Κίτσος Βασίλειος, Κλαυδιανός Στέφανος, Κρουστάλλης Νικόλαος, Μαυρόπουλος Μιλτιάδης, Μπαράκος Κωνσταντίνος, Νικολόπουλος Κωνσταντίνος, Ντίνας Ελευθέριος, Παπαγεωργόπουλος Γιώργος, Ραζάτος Γεράσιμος, Σιούτης Παναγιώτης, Σκούταρης Νικόλαος, Τόμπρος Αναστάσιος, Τσιρώνης Χρήστος, Χαλκίτης Γεώργιος, Χρονόπουλος Γεώργιος

      Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή του ποδοσφαίρου του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κ. Αποστόλη Μούργο.

      Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας.

      H ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

      stop view
      /
          ozio gallery by joomla.it

          ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ 2014 - 2015

          Το Αθλητικό - Πολιτιστικό μας Κέντρο παρουσίασε το μουσικοχορευτικό αφιέρωμα στον Βασίλη Τσιτσάνη στο θέατρο «Αλέξης Μινωτής». Η παράσταση ήταν αφιερωμένη στα 100 χρόνια από τη γέννηση του μεγάλου Έλληνα συνθέτη Βασίλη Τσιτσάνη. Σε αυτήν τη μεγάλη συναυλία συμμετείχαν η χορωδία και η ορχήστρα του σχολείου μας, μέλη της ορχήστρας πνευστών, συνάδελφοι και μαθητές του Γυμνασίου & Λυκείου σε εξαιρετικές ερμηνείες. Επίσης χόρεψαν μαθητές του Λυκείου μας που φοιτούν στα τμήματα χορού του Αθλητικού & Πολιτιστικού μας Κέντρου.

          Οι μαθητές και οι απόφοιτοι που συμμετείχαν είναι:
          Αγιοβλασίτης Μιχάλης, Ακτύπη-Γουνέ Μαρία-Ευθυμία, Αποζίδη Μαρία, Αποστόλου Δέσποινα, Βασιλειάδη Μελίνα, Βαφειάδης Βασίλης, Βεντούρη, Λαδά Αλεξάνδρα, Βερτζίνης Μάριος, Βότσαρη Σοφία, Βουλγαρίδης Παναγιώτης, Βουρκουτιώτη Ευαγγελία-Σοφία, Γαλάτη Δήμητρα, Γεργατσούλη Σοφία, Γιαννακογιώργου Μαρία-Χριστίνα, Γιάνναλη Δανάη, Γιαούζης Λεωνίδας, Γούλα Κωνσταντίνα, Δάγλα Ευδοκία, Δαλαλάκης Βασίλειος, Δημουλακη Ειρηνη, Δημουλάκη Μαριάνα, Δουκλιά Αγγελίνα, Εμμανουηλίδου Στέλλα, Ζαμπέλη Μαρία-Ελένη, Ζαφείρη Βασιλική, Ζήρα Άννα, Θεοδωροπούλου Βασιλική, Ιωάννου-Σκέντερ Βασιλική, Κάβουρα Ιωάννα, Κακούρης Ιωάννης, Καλλιώρα Φωτεινη, Καούκη Παναγιώτα, Καραμανωλάκης Εμμανουήλ, Καρανικόλας Κυριακός, Καραπάνου Άννα, Καραφλής Ιωάννης, Καστανού Ελένη-Ηλιάνα, Κατσανδρή Ειρήνη, Κεραμιδάς Δημήτριος, Κετσετζή Νεφέλη-Βασιλική, Κόκκινος Μαρίνος, Κορομηλά Μαρία-Σταματίνα, Κοτσαύτη Νίκη, Κούτρα Δέσποινα, Κοφινά Ευγενία, Κρούστη Σταυρούλα, Λάλος Γεώργιος, Λάμπρου Μαρία, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λουλεόπουλος Αχιλλεύς, Λουλεοπούλου Αθηνά, Λουπέτη Ιωάννα, Λώλου Λεμονιά, Μαγκανά Ηλιάνα, Μαγκλάρα Ελένη, Μαζιάνη Χρυσάνθη, Μαρίν Μυρσίνη, Ματζιώρη Κων/Να, Μαυριά Μαρία-Ελένη, Μερεμέτη Ελένη, Μερεμέτης Νέστωρ, Μήλα Κυριακή-Δήμητρα, Μήλιου Δανάη-Παρασκευή, Μιχαηλίδου Γιοβάννα, Μοναντέρου Δήμητρα, Μουρατίδου Σταυρούλα, Μπαϊράμης Ερμής, Μπαντουβάνη Ελένη, Μπαρμπετσέα Καλλιρρόη, Μπουραντζή Στέλλα, Μπρέκος Σπυρίδων, Μυλωνά Θεοδώρα, Μυλωνάκης Εμμανουήλ, Ντέτσικα Μαρία, Οικονόμου Αικατερίνη, Παληγιαννης Μαριος, Παναγιωτοπούλου Σταματίνα, Πάνος Παναγιώτης, Παπαγεωργίου Νεκταρία, Παπαδάκης Μάνος,Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Παπαϊωάννου Νικόλαoς, Παρασκευοπούλου Ορσαλία, Παρτσινέβελου Μαρία, Παυλοπούλου Μαργαρίτα, Πηλιχού Αναστασία, Πικιού Μαρία-Αικατερίνη, Πολιτικού Δάφνη, Πολιτικού Νεφέλη-Χριστίνα, Ποτσίκας Νικόλαος, Πρωτοπαπά Μαρία, Ρήγας Παναγιώτης, Ρίζος Γεώργιος, Σεννή Ελένη, Σέρβος Γεώργιος, Σέχου Σοφία, Σκουλάδα Αναστασία, Σουλελές Παναγιώτης, Σοφικίτη Αναστασία, Σταθοπούλου Παναγιώτα, Στρατάκου Παναγιώτα,Τζαβάρα Παναγιώτα-Νίκη, Τσιαφούτη Δήμητρα, Τσικουδή Δανάη, Τσιόκα Θάλεια, Τσιόκα Όλγα, Τσιώλης Νικόλαος, Φασουλέτου Όλγα-Αναστασία, Φραντζής Απόστολος, Χατζή Κωνσταντίνα, Χρονοπούλου Ειρήνη-Αγγελική

          Τα τμήματα του θεατρικού εργαστηρίου και της ρυθμικής αγωγής (ΠΝ – Ν) του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου ανέβασαν Το «μαγικό κρασί» του Νίκου Παπακωνσταντίνου. Επιπλέον την ίδια μέρα πραγματοποιήθηκε ανοιχτή εικαστική δράση από τους μαθητές του εικαστικού εργαστηρίου ενώ παράλληλα λειτουργούσε έκθεση με τα έργα τους.
          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Βίτσα Δανάη, Βονδικάκη Παρθενία, Γεργατσουλη Σεβαστή-Ιωάννα, Γεωργιόπουλος Βασίλειος, Δανιήλ Εμμανουήλ-Δημήτριος, Δημητρίου Πολύτιμη, Δημητρίου Χρηστός, Ιωάννου Ειρήνη, Καραμπούτη Μαρία-Δέσποινα, Κασσάρα Μαρία-Αιμιλία, Μαγκλάρας Απόστολος, Μαντζιώρη Χαρίκλεια, Μπότσαρη Διονυσία, Μπουτζουλγιάν Ραφαέλλα, Παλλάντζας Ευάγγελος, Παναγιωτοπούλου Χριστίνα-Σεσίλια, Παππά Μάρθα, Πλουμιστού Άννα-Μαρία, Ρούσης Κωνσταντίνος, Ρούσση Άννα-Μαρία, Φακιολά Λυδία

          ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ "ΤΗΕ FLINTSTONES"

          Την Κυριακή 26/04/15 το Αθλητικό - Πολιτιστικό μας Κέντρο ανέβασε τo διεθνώς επιτυχημένο κόμικ «The Flintstones». Ήταν μια εξαιρετική μουσικοχορευτική παράσταση με συμμετοχή των παιδιών που συμμετέχουν στα τμήματα Latin, Μπαλέτου, Jazz, Hip Hop, Σύγχρονου χορού, Ενόργανης, Ρυθμικής, Γενικής Γυμναστικής, Street Dance, Θεατρικού εργαστηρίου, Παραδοσιακών χορών, Body Drumming και Φιλαρμονικής. Οι μαθητές μας εντυπωσίασαν με την άρτια τεχνική τους, τη δύναμη και το πάθος τους. Οι καταπληκτικές χορογραφίες της παράστασης μπόρεσαν να αποδώσουν το κλίμα της εποχής που διαδραματιζόταν το έργο, ενώ η πρόζα και η σκηνοθεσία άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις.

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Αβραμοπούλου Μαρία, Αγιοβλασίτης Μιχαήλ, Ανδριανόπουλος-Καλογερόπουλος Φοίβος, Αντωνιάδη Χριστίνα-Λαμπρινή, Βασιλόπουλος Άγγελος, Βασιλοπούλου Ζαχαρένια, Βαφειάδης Βασίλειος, Βεντούρη Ελένη-Κωνσταντίνα, Βεντούρη-Λαδά Αλεξάνδρα, Βίγλατζη Σοφία-Παναγιώτα, Βλάχος Ορέστης, Βλάχου Βασιλική, Βλάχου Μαρία-Άννα, Βορύλλα Αναστασία, Βουρκουτιώτη Ευαγγέλια-Σοφία, Βρυώνη Αιμιλία, Γαλανού Ευγενία – Μαρία, Γεργατσούλη Σοφία, Γεωργάκη Μαρία-Ιωάννα, Γεωργιάδης Βασίλειος, Γιαννακογιώργου Μαρία-Χριστίνα, Γιαννοπούλου Δήμητρα, Γιαννοπούλου Θεοφανία, Γιαννοπούλου Κατερίνα, Γκανάτσιος Αργύριος, Γκανάτσιου Αναστασία, Γκίκα Αλεξία, Γκότση Άννα, Γκουγκούση Ιωάννα-Ευσταθία, Γκουγκούση Σοφία, Γκουργιώτης Δημήτριος-Εφραίμ, Γούναρης Χρήστος, Γουναρίδης Δημήτριος, Γρηγοράτου Έρρικα, Δημητριάδης-Δημόπουλος Βασίλειος-Ίων, Δημητρίου Μαρία-Αντωνία, Ευγενίδης Γεώργιος, Ζαμπάκας Ιωάννης, Ζαμπετάκη Ευτέρπη-Αναστασία, Ζαφείρη Βασιλική, Ζαφειροπούλου Γεωργία, Ζαφειροπούλου Μαρία, Ζαχαροπούλου Ζωή, Ζιάγκου Ναταλία, Ζορμπάς Χαρίλαος, Ζωγραφάκη Μαρίνα, Ιωάννου-Σκέντερ Βασιλική, Κακούρης Ιωάννης-Αλέξανδρος, Καλτσονούδη-Μωραΐτου Ζηνοβία, Κανακάρης Αλέξανδρος, Καντζή Κυριακή, Καούκη Παναγιώτα, Καραγεώργη Αργυρώ-Μαρία, Καρανικόλας Kυριάκος, Καραφλής Ιωάννης, Καρκάνης Γεώργιος, Καρούσου Μέλινα-Νικολέττα, Καστάνου Ελένη-Ηλιάνα, Κατραμάδου Μελίνα, Κάτρης Χαράλαμπος, Κατσιβαρδάκου Σοφία, Κετσετζή Νεφέλη-Βασιλική, Κοκκίνη Ηλιάνα, Κοκορού Μαρία-Άννα, Κολοβός Σταμάτιος, Κοντόπουλος Ιωάννης, Κορφιάτη Μαρία, Κοτταρίδης Ιωάννης, Κουκά Μαρίνα, Κουμπαροπούλου Δήμητρα-Αγάπη, Κούτρα Δέσποινα, Κυριαζή Αικατερίνη, Κυριαζή Καλλιόπη, Κωνσταντοπούλου Σόνια-Μαρία, Κώστα Πολυξένη, Λαζαράκη Εμμανουέλλα, Λεμονός Ευστράτιος, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λιάκου Έλενα, Λιναρδάτου Φοίβη, Λιόση Ελένη-Άννα, Λιόση Μαρία-Σταυρούλα, Λουλεόπουλος Αχιλλεύς, Λουλεοπούλου Αθηνά, Λουπέτη Ιωάννα, Λώλου Λεμονιά-Ρωξάνη, Μαγκανά Ηλιάνα, Μαγκλάρα Ελένη, Μαζιάνη Χρυσάνθη, Μαλταμπέ Αλεξάνδρα-Αγγελική, Μάνταλου Γλυκερία-Μαρία, Μαντζιώρη Κωνσταντίνα, Μαντζουράνη Στεφανία-Μαρία, Μαρίν Μυρσίνη, Μαρινόπουλος Παναγιώτης, Μάρκου Αναστασία-Ελένη, Μερεμέτης Νέστωρ, Μητσοπούλου Λυδία, Μοναντέρου-Aσπροποταμίτη Δήμητρα, Μπαλάνου Έλενα, Μπάλος Αθανάσιος, Μπαντούνα Ναταλία-Όλγα, Μπότσαρη Διονυσία, Μπουντζίκας Κωνσταντίνος-Άγγελος, Μπουφίδης Ανδρέας, Μπρίκος Χρήστος, Νικολάκου Ζηνοβία, Ντάβρη Ευαγγελία, Ντίνας Ελευθέριος, Ντόντου Μαρία-Ελένη, Ξενοφώντος Αικατερίνη, Παλλάντζας Ιωάννης, Παναγιωτοπούλου Βασιλική, Πάνος Παναγιώτης, Πανταζοπούλου-Μπούμπουρα Δανάη, Παπαθανασίου Γεωργία, Παπαθανασίου Παναγιώτης, Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Παππά Ιωάννα-Αλεξάνδρα, Παρασίδης Σάββας, Παρασκευοπούλου Ορσαλία, Παρσάνος Γεώργιος, Παρτσινέβελου Μαρία, Πατίκη Μαρία-Ωραιοζήλη, Παυλάτου Ειρήνη-Μαρία, Παυλοπούλου Μαργαρίτα, Πετρόπουλος Χρήστος, Πετροπούλου Νικολέττα, Πηλιχού Αναστασία, Πολίτη Νεκταρία-Κονδυλία, Πολιτικού Δάφνη-Κων/Να, Πολιτικού Νεφέλη – Χριστίνα, Ποτσίκας Νικόλαος, Ραβανή Ασημίνα, Ραζάτος Γεράσιμος, Ραζάτος Παναγιώτης, Ράλλη Κωνσταντίνα-Παναγιώτα, Ράπτη Μαρία, Ράπτης Γεώργιος, Ρούσσης Γεώργιος, Σαργιώτη Δανάη, Σαργιώτη Μελίνα, Σιδερίδης Δημήτριος, Σόμμερς-Κοντολέων Ροδαμάνθη, Σουβατζόγλου Ειρήνη, Σπυροπούλου Κωνσταντίνα, Στάικου Ευαγγελία, Σταυρακάκης Ιωάννης-Οδυσσέας, Στόλη Λυδία, Στούπα Μενεξία, Σχοινοχωρίτη Μαρία-Κυριακή, Τερζακοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή, Τόμπρου Κων/Να-Μαρία , Τσακλίδης Στέφανος,Τσιαντή Σοφία, Τσικουδή Δανάη-Αλτάνα, Τσιόκα Όλγα, Τσιριμώκου Δανάη-Χαραλαμπία, Τσιώλης Γεώργιος, Τσιώλης Νικόλαος, Τσούγκας Διονύσιος, Τσουκαλάς Σταύρος, Τσουμενή Πελάγια, Φάλκου Αικατερίνη, Φάλκου Στυλιανή, Φυλακτού Μαρία, Χάϊτα Ελισάβετ, Χαϊτάλη Ανθή, Χαϊτάλη Ελένη, Χατζής Δημήτριος, Χειλά Δέσποινα-Ειρήνη, Χλωμίσιου Δήμητρα, Χρηστίδη Μαρία-Άννα, Ψύλλα Ευαγγελία

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, που με το παράδειγμά τους μας δείχνουν πόσο ψηλά μπορούμε να φτάσουμε όταν δουλεύουμε μεθοδικά, με συνέπεια και επιμονή και σε όλους όσοι συνέβαλαν στην επιτυχία αυτής της παράστασης.

          ΜΠΑΣΚΕΤ

          Οι μαθητές επίλεκτου τμήματος μπάσκετ Δημοτικού συμμετείχαν με επιτυχία στους διασχολικούς αγώνες μπάσκετ Δημοτικών, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ.

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Βασιλείου Αθανάσιος, Γκανάτσιος Αργύριος, Ζαμπάκας Ιωάννης, Κακαβούλας Αθανάσιος, Καραφωτιάς Αλέξιος, Κοκορός Κωνσταντίνος,Μαρίνος Νικόλαος, Μερεμέτης Νέστωρας, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παρσάνος Γεώργιος, Χουλιάρας Βασίλειος

          ΤΕΝΝΙΣ

          Τη Δευτέρα 04/05/2015 & την Τρίτη 05/05/2015 οι μαθητές των τάξεων Γ', Δ', Ε', ΣΤ' Δημοτικού & Γυμνασίου που συμμετέχουν στο τμήμα τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, έλαβαν μέρος στο Διασχολικό Τουρνουά Αντισφαίρισης. Οι μαθητές μας έπαιξαν δυνατά και με αγωνιστικότητα.

          Η μαθήτρια Γκότση Άννα κατέλαβε την 3η θέση στην κατηγορία Γ', Δ' Δημοτικού κοριτσιών.

          Οι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Αλιφραγκής Νικόλαος, Βασιλείου Χρήστος, Βρυώνη Αιμιλία, Γκίκα Αλεξία, Δεβετζόγλου Ανδρέας, Ευγενίδης Γεώργιος, Κουκά Μαρίνα, Λαζαράκη Εμμανουέλα, Λεονταρίδη Αικατερίνη, Παπακώστας Αχιλλέας, Σαμαρατούνγκε-Γκουναγουαρντενά-Κοραλαλάγκε Ντον Ιωάννης-Αντώνιος, Στάικος Ευάγγελος, Τσιαντή Σοφία, Φραγκάκης Θεόδωρος, Χαρμανίδης Φίλιππος

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στην προπονήτρια τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κα Παλαιοθεοδώρου Βαρβάρα.

          ΤΖΟΥΝΤΟ

          Ο μαθητής μας της Γ ' Λυκείου Μάνος Παπαδάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Τζούντο, εκπροσωπώντας το Σχολείο μας. Είναι μια μεγάλη διάκριση αν συνυπολογίσουμε ότι έλαβαν μέρος οι καλύτεροι αθλητές της χώρας λόγω της πριμοδότησης που δίνουν οι τρεις πρώτες θέσεις στις Πανελλαδικές.

          Συγχαρητήρια στον μαθητή μας. Ευχόμαστε καλά αποτελέσματα στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

          ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

          Το Σάββατο 28/03/2014 πραγματοποιήθηκε το 17ο Φεστιβάλ Α.Σ.Ι.Σ «Γυμναστική για όλους», στα εκπαιδευτήρια Δούκα. Συμμετείχαν με δύο χορευτικά και έκαναν μια πραγματικά εκπληκτική εμφάνιση κλέβοντας τις εντυπώσεις.

          Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Αγιοβλασίτης Μιχάλης, Αντωνιάδη Χριστίνα-Λαμπρινή, Βεντούρη Αλεξάνδρα, Βλάχου Μαρία-Άννα, Γεωργιάδης Βασίλειος, Γιαννοπούλου Δήμητρα, Γιαννοπούλου Θεοφανία, Γιαννοπούλου Αικατερίνη, Γκανάτσιος Αργύριος, Γκανάτσιου Αναστασία, Γκουγκούση Ιωάννα-Ευσταθία, Ζαφείρη Βασιλική, Ζαχαροπούλου Ζωή, Κακούρης Ιωάννης, Καούκη Παναγιώτα, Κάτρης Χαράλαμπος, Κολοβός Σταμάτιος, Κουμπαροπούλου Δήμητρα- Αγάπη, Κυριαζή Καλλιόπη, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λιάκου Έλενα, Λιναρδάτου Φοίβη, Λουλεόπουλος Αχιλλεύς, Λουλεοπούλου Αθηνά, Λύκου Παναγιώτα, Λώλου Λεμόνια-Ρωξάνη, Μάνταλου Γλυκερία-Μαρία, Μάρκου Αναστασία-Ελένη, Μερεμέτης Νέστωρ, Μπαντούνα Ναταλία - Όλγα, Ντίνας Ελευθέριος, Παναγιωτοπούλου Βασιλική, Πάνος Παναγιώτης, Παπαθανάσιου Παναγιώτης, Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Παρασίδης Σάββας, Παρασκευοπούλου Ορσαλία, Παυλάτου Ειρήνη, Ραζάτος Παναγιώτης, Ράλλη Κωνσταντίνα – Παναγιώτα, Σαργιώτη Μελίνα, Σαργιώτη Δανάη, Σιδερίδης Δημήτρης, Σταίκου Ευαγγελία, Στόλη Λυδία, Τσακλίδης Στέφανος, Τσιώλης Νικόλαος, Τσιώλης Γεώργιος, Φάλκου Αικατερίνη, Φασουλέτου Ελένη, Χαϊτάλη Ανθη, Χαϊτάλη Ελένη, Χατζής Δημήτριος, Χλωμίσιου Δήμητρα, Χρηστίδη Μαρία-Άννα

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, στις μαθήτριές μας και στους προπονητές - δασκάλους του Αθλητικού - Πολιτιστικού μας Κέντρου, κα Κατερίνα Μήτσιου, κα Αθανασία Παπία, κα Κωνσταντίνα Παπία, κα Ζελίνα Κιλίμη και κ. Δημήτρη Καμαριανάκη.

          ΜΠΑΣΚΕΤ
          Σας ενημερώνουμε ότι το Σαββατοκύριακο 04-05/04/15 πραγματοποιήθηκαν φιλικοί αγώνες μεταξύ των τμημάτων μπάσκετ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου και του 5ου και 14ου Δημοτικού Σχολείου του Χαϊδαρίου.

          ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

          Επίσης την Κυριακή 31/03/2015 πραγματοποιήθηκαν Διασχολικοί Αγώνες Κολύμβησης στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ, όπου συμμετείχαν και μαθητές μας με επιτυχία.

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Βονδικάκης Εμμανουήλ, Δημητριάδης – Δημόπουλος Βασίλειος – Ίων, Καγιάς Παντελής
          Κάργας Στέφανος, Κοκκινάκη Αγγελική, Νικολούδης Παναγιώτης, Ντέτσικα Μαρία, Ρουσσάκης Σπύρος, Ρούσσος Σταμάτιος, Στάθης Θανάσης, Τσιριμώκου Λαμπρινή
          Χαραλαμπόπουλος Χρήστος

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες κολύμβησης του Αθλητικού - Πολιτιστικού μας Κέντρου, κα Ρούλα Κουκοπούλου και κα Νικολέττα Τσοτσορού.

          Επιπρόσθετα, σας ενημερώνουμε ότι στις 28-29/03/2015 η μαθήτρια της Β' Γυμνασίου του Σχολείου μας, Κανελλοπούλου Ασπασία, συμμετείχε με επιτυχία στους αγώνες της Πολυεθνούς Συνάντησης Κολύμβησης «Moltinations Youth», που πραγματοποιήθηκαν στο Oeiras της Λισαβόνας. Συγκεκριμένα, η μαθήτριά μας κατέκτησε την 5η θέση στα 200μ πεταλούδα και την 7η θέση στα 400μ μικτή ατομική.

          Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας!

          Στις 05 – 06/03/2015 το Σχολείο μας συμμετείχε στο 10Ο Κολυμβητικό Κύπελλο Αθήνας 2015. Οι μαθητές μας κατέκτησαν δύο χρυσά, τρία αργυρά και δύο χάλκινα μετάλλια. Στην διοργάνωση συμμετείχαν σχολεία απ’ όλη την Αττική καθώς και σχολικές ομάδες, από το Ισραήλ, το Κουβέιτ, την Τυνησία και την Αίγυπτο.

          Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

          Κανελλοπούλου Ασπασία: Χρυσό μετάλλιο 1η θέση στα 50μ ελεύθερο 00:30.76, αργυρό μετάλλιο 2η θέση στα 100μ μικτή ατομική 01:13.03
          Σπηλιώτη Ελένη: Χρυσό μετάλλιο 1η θέση στα 100μ πρόσθιο 01:27.18, αργυρό μετάλλιο 2η θέση στα 50μ ελεύθερο 00:31.15, αργυρό μετάλλιο 2η θέση στα 100μ ελεύθερο 01:06.50, 5η θέση στα 100μ μικτή ατομική 01:20.39
          Μυγιάκης Σταύρος: Χάλκινο μετάλλιο 3η θέση στα 200μ ελεύθερο 02:19.76, χάλκινο μετάλλιο 3η θέση στα 100μ ελεύθερο 01:05.35, 4η θέση στα 100μ μικτή ατομική 01:15.89, 5η θέση στα 50μ πεταλούδα 00:33.39

          Εξαιρετικά κολύμπησαν και oι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν:
          Βλάχος Ορέστης, Καγιάς Παντελής, Κατραμάδος Ιωάννης, Μπότσης Αλφρέδος, Στάθης Αθανάσιος

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στις προπονήτριες κολύμβησης του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κα Τσοτσορού Νικολέττα και κα Κουκοπούλου Ρούλα.

          Επιπρόσθετα, σας ενημερώνουμε ότι η μαθήτρια της Β’ Γυμνασίου του Σχολείου μας Κανελλοπούλου Ασπασία, θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα με την Εθνική μας Ομάδα στην Πορτογαλία στις 28-29/03/15.


          Τη Δευτέρα 09/03/2015 οι μαθητές των τάξεων Γ’, Δ’, Ε’, ΣΤ’ Δημοτικού – Γυμνασίου που συμμετέχουν στο τμήμα τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, έλαβαν μέρος στο Διασχολικό Τουρνουά Αντισφαίρισης. Οι μαθητές μας έπαιξαν δυνατά και με αγωνιστικότητα.

          Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
          Γκίκα Αλεξία:   1η θέση στην κατηγορία Γ’, Δ’ Δημοτικού κοριτσιών
          Λαζαράκη Εμμανουέλα:    3η θέση στην κατηγορία Γ’, Δ’ Δημοτικού κοριτσιών
          Χαρμανίδης Φίλιππος:    3η θέση στην κατηγορία Γ’, Δ’ Δημοτικού αγοριών

          Οι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Αλιφραγκής Νικόλαος, Λεονταρίδη Αικατερίνη, Στάικος Ευάγγελος, Γκότση Άννα, Δεβετζόγλου Ανδρέας, Κουκά Μαρίνα, Τσιαντή Σοφία, Παπακώστας Αχιλλέας, Φραγκάκης Θεόδωρος

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στην προπονήτρια τένις του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κα Παλαιοθεοδώρου Βαρβάρα.



          Το Σάββατο 14/03/2015 το Σχολείο μας συνδιοργάνωσε με το Αμερικάνικο Κολλέγιο « Pierce» το 17ο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Xορών Γυμνασίων – Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ). Η εκδήλωση είχε πολύ μεγάλη επιτυχία και οι μαθητές μας απέσπασαν λόγω της εξαιρετικής τους εμφάνισης, θερμό χειροκρότημα από τους παρευρισκόμενους.

          Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Αγιοβλασίτης Μιχαήλ, Ανδριανόπουλος-Καλογερόπουλος Φοίβος, Βερτζίνης Μάριος, Βλάχος Ορέστης, Βλάχου Μαρία-Άννα, Γαλανού Ευγενία-Μαρία, Γεωργάκη Μαρία-Ιωάννα, Γουναρίδης Δημήτριος, Κακούρης Ιωάννης-Αλέξανδρος, Κανακάρης Αλέξανδρος, Καρκάνης Γεώργιος, Κατσιβαρδάκου Σοφία, Κοτταρίδης Ιωάννης, Λιόση Μαρία-Σταυρούλα, Μοναντέρου-Aσπροποταμίτη Δήμητρα, Μπαλάνου Έλενα, Μπουντζίκας Κωνσταντίνος-Άγγελος, Μπουφίδης Ανδρέας, Ντάβρη Ευαγγελία, Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Πηλιχού Αναστασία, Πολιτικού Δάφνη-Κωνσταντίνα, Πολιτικού Νεφέλη-Χριστίνα, Ράπτη Μαρία, Σόμμερς-Κοντολέων Ροδαμάνθη, Σπυροπούλου Κωνσταντίνα, Σταυρακάκης Ιωάννης-Οδυσσέας, Τσιόκα Όλγα, Τσούγκας Διονύσιος

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον δάσκαλο χορού του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κ. Βασίλη Μεσσαριτάκη.


          Την Κυριακή 15/03/15 οι μαθητές και οι μαθήτριες του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ Δημοτικού συμμετείχαν στους διασχολικούς αγώνες βόλεϊ Δημοτικών, στo πλαίσιο του πρωταθλήματος  Α.Σ.Ι.Σ αποσπώντας  δύο ισοπαλίες  ενώ είχαν και δύο ήττες.

          Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Αποστόλου Δέσποινα, Γκουγκούση Ιωάννα – Ευσταθία, Γρηγοράτου Έρρικα, Δάγλας Μάριος, Δημουλάκη Ειρήνη, Ζαμπάκας Ιωάννης, Κατσανδρή Ειρήνη, Παρσάνος Γεώργιος, Ράπτης Γεώργιος, Σταθόπουλος  Νικηφόρος, Στάικου Ευαγγελία,  Στόλη Λυδία

          Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον προπονητή βόλεϊ του Αθλητικού – Πολιτιστικού μας Κέντρου, κ. Κωνσταντίνο Γεωργίου.

          Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!

          Διασχολικοί Κολυμβητικοί Αγώνες Γυμνασίων – Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ:

          Το Σάββατο 31/01/15, το επίλεκτο τμήμα κολύμβησης του Γυμνασίου μας συμμετείχε με επιτυχία στους διασχολικούς αγώνες κολύμβησης στo πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ.

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Κανελλοπούλου Ασπασία: Χάλκινο μετάλλιο 3η θέση 200μ μικτή ατομική μαθητριών 02:39.84
          Μυγιάκης Σταύρος: 4η θέση 200μ μικτή ατομική μαθητών 02:48.90, 50μ ελεύθερο 00:31.26
          Σπηλιώτη Ελένη: 5η θέση 50μ ελεύθερο 00:31.45, 200μ ελεύθερο 02:27.37
          Βλάχος Ορέστης: 50μ ελεύθερο 00:49.50
          Κατραμάδος Ιωάννης: 50μ ελεύθερο 00:37.91, 50μ ύπτιο 00:48.27
          Σαββόγια Ελένη: 50μ ελεύθερο 00:46.16

          19302 639410232853680 7340465722643511722 n

          10635817 639410186187018 645669882857376308 n

          TAE KWON DO

          Tην Τετάρτη 28/01/2015, στην αίθουσα εκδηλώσεων «Οδυσσέας Ελύτης» του Σχολείου μας διεξάχθηκαν με μεγάλη επιτυχία, εξετάσεις ζώνης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Tae Kwon Do (Ε.Λ.Ο.Τ).

          10686604 638431616284875 8032914367670114997 n

          ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

          Η μαθήτρια της Β' τάξης του Λυκείου του σχολείου μας, Κανελλοπούλου Αδαμαντία, συμμετείχε με πολύ μεγάλη επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης. Συγκεκριμένα η μαθήτρια μας κατέκτησε τη δεύτερη θέση, αργυρό μετάλλιο στα 200m διπλά πέδιλα

          ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

          Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ
          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Ανδρέου Παναγιώτης, Aγιοβλασίτης Μιχαήλ, Αντώναρος Γεώργιος, Απέργης Ιωάννης, Ασλανίδης Λευτέρης, Βιτωράτος Παναγιώτης, Βλαστάρης Νικόλαος, Δέστες Σταμάτης, Θεοδώρου Κωνσταντίνος, Κακαβούλας Χαρίτος, Κακούρης Ιωάννης, Καραφλής Ιωάννης, Κατσός Σταύρος, Κίτσος Βασίλειος, Κλαυδιανος Στέφανος, Λώλος Νικόλαος, Μαυρόπουλος Μιλτιάδης, Μιχάλης Βασίλειος, Μπαϊράμης Ερμής, Μπαράκος Κωνσταντίνος, Ντίνας Ελευθέριος, Παγανόπουλος Ξενοφώντας, Παπαδάκης Μάνος. Παπαθανασίου Παναγιώτης, Ραζάτος Γεράσιμος, Τόμπρος Αναστάσιος, Τζεβελέκης Ιωάννης, Τσιρώνης Χρήστος
          ΜΠΑΣΚΕΤ

          Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα μπάσκετ Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ:

          Οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ του Λυκείου μας προκριθήκαν στην προημιτελική φάση του πρωταθλήματος μπάσκετ Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ.).

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Γαλάνης Αλέξανδρος, Κακαβούλας Χαρίτος, Καμπέρης Ανδρέας, Καραγεώργης Αντώνης, Κόκκινος Μαρίνος, Κουντούρης Μιχαήλ, Μαγνήσαλης Δημήτρης, Ντουντουνάκης Γιώργος, Ραζάτος Παναγιώτης, Σκρέμπος Παναγιώτης, Φραγκιουδάκης Στέλιος.

           

          ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ 2013 - 2014

          ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

          ➢ Διασχολικοί Κολυμβητικοί Αγώνες Δημοτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ:
          Οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος κολύμβησης (Δημοτικού) συμμετείχαν σε διασχολικούς αγώνες κολύμβησης στo πλαίσιo του πρωταθλήματος ιδιωτικών σχολείων Α.Σ.Ι.Σ.

          Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
          • Σπηλιώτη Έλενα: 3η θέση, χάλκινο μετάλλιο στα 100μ μικτή ατομική
          • Ντέτσικα Μαρία: 6η θέση στα 25μ μικτή ατομική

          Εξαιρετικά κολύμπησαν και oι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν:
          Βεντούρης Επαμεινώνδας, Βλάχος Ορέστης, Καγιάς Παντελής, Κατραμάδος Ιωάννης, Κατραμάδου Ανδριάνα, Κάτρης Χαράλαμπος, Μαζιάνη Χρυσάνθη, Μαντουδιώτη Χριστίνα, Πολίτης Γεώργιος, Ρούσσος Σταμάτης, Χατζηπαύλου Ευάγγελος

          ➢ Διασχολικοί Κολυμβητικοί Αγώνες Γυμνασίων – Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ:
          Oι μαθητές του επίλεκτου τμήματος κολύμβησης (Γυμνασίου – Λυκείου), συμμετείχαν σε διασχολικούς αγώνες κολύμβησης στo πλαίσιo του πρωταθλήματος ιδιωτικών σχολείων Α.Σ.Ι.Σ. κατακτώντας την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

          Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
          • Φραγκουδάκης Γεώργιος: Χρυσό μετάλλιο 1η θέση
          στα 50m πρόσθιο 00:34.20, 200m μικτή ατομική.
          Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχαν και οι υπόλοιποι μαθητές:
          • Γιαννόπουλος Τάσος: 50m πρόσθιο, 50m ελεύθερο
          • Κοκκολιού Σοφία: 200m ελεύθερο, 50m ελεύθερο
          • Κανονίδου Ελένη: 50m ελεύθερο, 50m πεταλούδα
          • Μπότσης Αλφρέδος: 200m μικτή ατομική, 50m πρόσθιο
          • Χόντος Γεώργιος: 50m ελεύθερο, 50m ύπτιο

          ➢ Συμμετοχή στο Πρωτάθλημα «9ο Athens Swimming Cup 2014» με μαθητές ΣΤ' Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου:
          Το σχολείο μας συμμετείχε στο 9Ο Κολυμβητικό Κύπελλο Αθήνας 2014. Οι μαθητές μας κατέκτησαν δύο χρυσά μετάλλια και δύο αργυρά μετάλλια. Στην διοργάνωση συμμετείχαν σχολεία απ' όλη την Αττική καθώς και σχολικές ομάδες, από το Ισραήλ, το Κουβέιτ, την Τυνησία και την Αίγυπτο.

          Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
          • Φραγκουδάκης Γεώργιος: Χρυσό μετάλλιο 1η θέση στα 50μ πρόσθιο 31''.00
          • Κανελλοπούλου Ασπασία: Χρυσό μετάλλιο 1η θέση στα 100μ μικτή ατομική 1'10''75, ασημένιο μετάλλιο 2η θέση στα 100μ ελεύθερο 1'09''72, ασημένιο μετάλλιο 2η θέση στα 50μ πεταλούδα 35''10
          • Μυγιάκης Σταύρος: 4η θέση στα 200μ ελεύθερο 2'27''23, 5η θέση στα 50μ πεταλούδα 34''83
          • Λουκογιωργάκης Ανδρέας: 5η θέση στα 50μ ελεύθερο 27''28
          • Σκυταλοδρομία: 4x50μ ελεύθερο κατηγορία Στ Δημοτικού – Β Γυμνασίου: 6η θέση
          ➢ Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα κολύμβησης.

          Ο μαθητής Φραγκουδάκης Γεώργιος κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 100μ πρόσθιο (1''.06) και την πρώτη θέση στα 50μ πρόσθιο (30''.30) στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Εφήβων.

          ΜΠΑΣΚΕΤ

          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα μπάσκετ Γυμνασίων Α.Σ.Ι.Σ:
          Πρόκριση στην προημιτελική φάση του πρωταθλήματος.
          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Βρέλλος Άγγελος, Γιαννακόπουλος Βασίλειος, Καμπέρης Ανδρέας, Καραγεώργης Αντώνιος, Κουντούρης Μιχαήλ, Μαγνήσαλης Δημήτριος, Ντουντουνάκης Γεώργιος, Παπακυριακόπουλος Δημήτριος, Ραζάτος Παναγιώτης, Σκρέμπος Παναγιώτης

          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα μπάσκετ Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ:
          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Αριδάς Νικόλαος, Βάρλας Κωνσταντίνος, Κατσαρός Δημήτριος, Κεφαλής Κωνσταντίνος, Κόκκινος Μαρίνος, Ντουνιάς Χρήστος, Φραγκιουδάκης Στυλιανός.
          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα μπάσκετ Δημοτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ.
          Οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος μπάσκετ Δημοτικού, συμμετείχαν με επιτυχία στους Διασχολικούς Αγώνες Μπάσκετ Δημοτικού στα πλαίσια του Πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ.
          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Γουναρίδης Δημήτριος, Ζαμπάκας Ιωάννης, Ζερβάς Βασίλειος, Κακαβούλας Αθανάσιος, Καραφωτιάς Αλέξιος, Λεμονός Ευστράτιος, Μπελιάς Άγγελος, Μπίτζας Βασίλειος, Παρσάνος Γεώργιος, Πονηράκης Φίλιππος, Χριστόπουλος Γεώργιος

          ΒΟΛΕΪ

          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα βόλεϊ Α.Σ.Ι.Σ. μαθητριών Λυκείου.
          Οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Καντζή Σοφία, Καπαγερίδου Άννα, Λάμπρου Μαρία, Λιάκου Έλενα, Λώλου Μόνικα, Μαθιουδάκη Χρύσα, Μητροπούλου Εφηλίνα, Οικονόμου Ελένη, Παπαβασιλείου Αθηνά, Σπέρτου Χρύσα, Τζαβίδη Άννα, Τσικουδή Λήδα

          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα βόλεϊ Α.Σ.Ι.Σ. μαθητών και μαθητριών Δημοτικών Σχολείων.
          Οι μαθητές του επίλεκτου τμήματος βόλεϊ Δημοτικού συμμετείχαν στους διασχολικούς αγώνες βόλεϊ Δημοτικού στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Α.Σ.Ι.Σ. Οι μαθητές μας, αν και πήραν μέρος πρώτη φορά στο πρωτάθλημα, έπαιξαν δυνατά και με αγωνιστικότητα.

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Βασιλείου Θανάσης, Γεωργαντάς Βασίλης, Κοροντζής Κυριακός, Λαμπρόπουλος Τριαντής, Παρσάνος Γεώργιος, Ρούσσης Γεώργιος, Σέκερης Αλέξανδρος, Σμαΐλης Διονύσιος, Σταθόπουλος Κωνσταντίνος, Σταθόπουλος Νικηφόρος

          Οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Αλεξάκη Ζωή, Αλεξοπούλου Γεωργία, Γκουγκούση Ιωάννα, Γρηγοράτου Έρρικα, Δημουλάκη Μαριάννα, Λάγιου Νεφέλη, Πασσάκου Σοφία, Ρωξάνη Πάτρα

          ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Γυμνασίων και Λυκείων Α.Σ.Ι.Σ.
          Οι μαθητές του Γυμνασίου που συμμετείχαν είναι:
          Βιτωράτος Παναγιώτης, Γεωργιάδης Γιάννης, Δεστές Σταμάτης, Διαμαντόπουλος Θεόδωρος, Ελισσαίος Αναστάσιος, Ζήρας Άρης, Κακούρης Ιωάννης, Καλυβάς Σπυρίδων, Κίτσος Γεώργιος, Λαζαρίδης Λάζαρος, Μαζιάνης Παναγιώτης, Μάντεσης Μάριος Αναστάσιος, Μουλάς Γεώργιος, Μπακούμης Χριστόφορος, Μπούκας Ιωάννης, Μπουφίδης Ανδρέας, Ναβροζίδης Ματθαίος, Πετράκης Μάρκος, Σάσσαρης Παναγιώτης, Σκαφίδας Στυλιανός, Σουλελές Παναγιώτης, Τόμπρος Αναστάσιος, Φωτόπουλος Δημήτρης

          Οι μαθητές του Λυκείου που συμμετείχαν είναι:
          Αλιμπέρτης Λεωνίδας, Αντίοχος Διονύσιος, Απέργης Ιωάννης, Ασλανίδης Λευτέρης, Βουλγαρίδης Παναγιώτης, Γιαννόπουλος Παναγιώτης, Δικαιάκος Μανώλης, Θεοδοσάκης Νικόλαος, Θεοδώρου Κωνσταντίνος, Καραφλής Ιωάννης, Κεφάλας Νικόλαος, Κίτσος Βασίλης, Κλαυδιανός Δημήτρης, Κλαυδιανός Γιάννης, Λώλος Νικόλαος, Μαϊνάς Νικόλαος, Μιχάλης Βασίλειος, Μπακολέας Δημήτρης, Μπαϊράμης Ερμής, Μπαράκος Κωνσταντίνος, Μπίστης Δημήτριος, Παγανόπουλος Ξενοφώντας, Παπαδάκης Εμμανουήλ, Παπαδόπουλος Σταμάτης

          ΣΚΑΚΙ

          ➢ Διακρίσεις των μαθητών μας στο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι και στο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων Περιφερειακής Ενότητας Δυτικού Τομέα Αθηνών.

          Στα σχολικά ατομικά πρωταθλήματα συμμετείχαν μαθητές μας με μεγάλη επιτυχία. Συνολικά οι μαθητές μας απέσπασαν δύο κύπελλα και τέσσερα μετάλλια ενώ τα υπόλοιπα παιδιά πλασαρίστηκαν σε πολύ καλές θέσεις στην κατηγορία τους.
          Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
          • Απέργης Βασίλειος Β' Δημοτικού: 2η θέση, κύπελλο, πρόκριση στη τελική φάση στο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής.
          • Μαζιάνη Χρυσάνθη Δ' Δημοτικού: 2η θέση στα κορίτσια, πρόκριση στη τελική φάση στο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής.
          • Καντζή Σοφία Β' Λυκείου: 2η θέση στα κορίτσια Λυκείων, πρόκριση στη τελική φάση στο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής.
          • Παλιούρα Παρασκευή Α' Γυμνασίου: 1η θέση στα κορίτσια Γυμνάσιων, πρόκριση στη τελική φάση στο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής.
          • Κωνσταντάτος Κωνσταντίνος Γ' Λυκείου: 2η θέση, κύπελλο, πρόκριση στη τελική φάση στο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής.
          • Γεωργόπουλος Ιωάννης Γ' Λυκείου: 4η θέση, πρόκριση στη τελική φάση στο Σχολικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής.
          • Απέργης Ιωσήφ ΣΤ' Δημοτικού: 6η θέση στο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Περιφερειακής Ενότητας Δυτικού Τομέα Αθηνών.

          Εξαιρετικά αγωνίστηκαν και οι παρακάτω μαθητές:
          Απέργης Ιωσήφ, Γιαούζης Λεωνίδας, Δημητριάδης – Δημόπουλος Βασίλειος – Ιών, Καραμανωλάκης Εμμανουήλ, Κολιός Νικόλαος, Κολοβός Ιωάννης – Μάριος, Λάππας Μανούσος, Μήλιος Αθανάσιος, Παπαδόπουλος Αδάμ, Παπαδόπουλος Αθανάσιος, Πρέντζας Ευάγγελος, Σαμαρατούνγκε Ιωάννης, Σταυρακάκη Θεοδώρα – Δανάη, Χαρμανίδης Φίλιππος

          Στο σχολικό ομαδικό πρωτάθλημα Δημοτικών, το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες. Η πρώτη ομάδα προκρίθηκε στην τελική φάση πρωταθλήματος του Σχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος Σκάκι ανάμεσα σε σαράντα σχολεία.

          • Οι μαθητές της πρώτης ομάδας είναι:
          Απέργης Ιωσήφ, Γιαούζης Λεωνίδας, Δημητριάδης Βασίλειος, Σταυρακάκη Δανάη
          • Οι μικροί μας μαθητές της δεύτερης ομάδας είναι:
          Απέργης Βασίλειος, Καραμανωλάκης Εμμανουήλ, Λάππας Μανούσος, Λάππας Γεώργιος, Μαζιάνη Χρυσάνθη, Χαρμανίδης Φίλιππος

          ➢ Ο μαθητής μας Μπρέμπος Παναγιώτης διακρίθηκε στο Διασυλλογικό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Δυτικής Αττικής, κατακτώντας την 2η θέση στην περιφέρεια Δυτικής Αττικής και την 1η θέση στο Δήμο Φυλής.

          ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

          ➢ Συνδιοργάνωση από το Αθλητικό – Πολιτιστικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων Αυγουλέα Λιναρδάτου και των εκπαιδευτηρίων Δούκα του 16ου Φεστιβάλ Ελληνικών παραδοσιακών χορών Γυμνασίων – Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ).

          Το σχολείο μας συνδιοργάνωσε με τα εκπαιδευτήρια Δούκα το 16ο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Xορών Γυμνασίων – Λυκείων (Α.Σ.Ι.Σ). Η εκδήλωση είχε πολύ μεγάλη επιτυχία και οι μαθητές μας απέσπασαν λόγω της εξαιρετικής τους εμφάνισης, θερμό χειροκρότημα από τους παρευρισκόμενους.

          Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Αγιοβλασίτης Μιχαήλ, Αθανάτου Τριανταφυλλιά, Βερτζίνης Μάριος, Γεωργάκη Μαρία – Ιωάννα, Γιαννοπούλου Αικατερίνη, Γιαούζη Αικατερίνη-Αναστασία, Δάγλα Ελευθερία, Κακούρης Ιωάννης, Κανακάρης Αλέξανδρος, Καρκάνης Γεώργιος, Κομματά Πετρούλα, Κοτταρίδης Ιωάννης, Λιόση Μαρία-Σταυρούλα, Λώλος Νικόλαος, Λώλου Λεμονιά-Ρωξάνη, Μάντεσης Μάριος-Αναστάσιος, Μπάλος Αθανάσιος, Μπουφίδης Ανδρέας, Παπαδάκης Εμμανουήλ, Παπαδοπούλου Δανάη, Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Πολιτικού Δάφνη-Κωνσταντίνα, Ραβανή Ασημίνα, Ράπτη Μαρία, Ρεκούμη Ευαγγελία-Αρετή, Σαΐτης Κωνσταντίνος, Σαμαρτζή Χριστίνα, Σπέρτου Χρυσή, Σπυροπούλου Κωνσταντίνα, Σταυρακάκης Ιωάννης, Τάκου Αθανασία, Ταράση Στελίνα, Τσιόκα Όλγα

          ΤΕΝΙΣ
          ➢ Συμμετοχή στο Διασχολικό Τουρνουά Αντισφαίρισης Αττικής. Οι μαθητές μας έπαιξαν με άμιλλα και αγωνιστικότητα και κατέκτησαν την 2η θέση στους τελικούς του τουρνουά.
          Οι μαθητές της Γ', Δ', Ε', ΣΤ' Δημοτικού και της Α' Γυμνασίου, που παρακολουθούν μαθήματα τένις στο Αθλητικό – Πολιτιστικό μας Κέντρο, συμμετείχαν με επιτυχία στο πρωτάθλημα σχολείων Αττικής, που έλαβε χώρα στο Ολυμπιακό Κέντρο Αθηνών (Ο.Α.Κ.Α). Στη διοργάνωση ο μαθητής μας Ράπτης Γεώργιος κατέκτησε την πρώτη θέση και κύπελλο στην κατηγορία Ε' – ΣΤ' Δημοτικού ενώ πολλοί μαθητές μας έφτασαν στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος.
          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Αλατζά Μυρτώ, Γιαννακογιώργου Μαρία – Χριστίνα, Γκίκα Αλεξία, Γκίκας Ευθύμιος, Δάγλας Μάριος, Δημητρακούδης Ιωάννης, Ζωγραφάκη Μαρίνα, Ιωάννου - Σκέντερ Αντώνιος, Λιόση Ελένη-Άννα, Παπακώστας Αχιλλέας, Τριπολίτη Κωνσταντίνα – Μαρκέλλα, Φραγκάκης Θεόδωρος, Χαμακιώτη Ελισάβετ

          ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

          ➢ Συμμετοχή στο φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής Α.Σ.Ι.Σ του επίλεκτου τμήματος Γενικής Γυμναστικής.
          Tα τμήματα της γενικής γυμναστικής, του street dance και των κλακετών συμμετείχαν στο 16ο Φεστιβάλ Α.Σ.Ι.Σ «Γυμναστική για όλους». Οι μαθητές μας συμμετείχαν με δύο χορευτικά κάνοντας μια πραγματικά εκπληκτική εμφάνιση, όπου έκλεψαν τις εντυπώσεις.
          Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι:
          Αβράμη Ιωάννα, Αντωνιάδη Χριστίνα-Λαμπρινή, Βαλασάκης Ιωάννης, Βεντούρη-Λαδά Αλεξάνδρα, Βλάχου Μαρία-Άννα, Γεωργιάδης Βασίλειος, Γιαννοπούλου Δήμητρα, Γκανάτσιου Αναστασία, Ζαφείρη Βασιλική, Ζαχαροπούλου Ζωή, Θωμοπούλου Μαρία-Ελένη, Κατανίδου Ειρήνη, Κάτρης Χαράλαμπος, Κετσετζή Νεφέλη-Βασιλική, Κεφάλας Νικόλαος, Κολοβός Σταμάτιος, Κομματά Πετρούλα, Κοτταρίδης Ιωάννης, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λιάκου Έλενα, Λιναρδάτου Φοίβη, Λουλεοπούλου Αθηνά, Λουπέτη Ιωάννα, Λώλος Νικόλαος, Λώλου Λεμονιά-Ρωξάνη, Μάρκου Αναστασία-Ελένη, Μουρατίδου Σταυρούλα, Μπαϊράμης Ερμής, Μπαντουβάνη Ελένη, Μπαντούνα Ναταλία - Όλγα, Μπουντά Σταυρούλα, Μπουραντζή Στυλιανή, Μπρέμπος Κωνσταντίνος, Νικολάκου Ζηνοβία, Οικονόμου Αθανάσιος, Παλιούρα Παναγιώτα, Παναγιωτοπούλου Βασιλική, Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Παπαμεθοδίου Βιολέττα, Παρασίδης Σάββας, Παυλάτου Ειρήνη, Ράλλη Κωνσταντίνα-Παναγιώτα, Σαργιώτη Δανάη, Σαργιώτη Μελίνα, Στόλη Λύδια, Τζαβλάκη Φωτεινή, Τσακλίδης Στέφανος, Τσιόκα Όλγα, Τσιώλης Γεώργιος, Τσουκαλάς Σταύρος, Φάλκου Αικατερίνη, Φωκάς Έκτορας-Διονύσιος, Χαϊτάλη Ανθή, Χαϊτάλη Ελένη, Χατζή Κωνσταντίνα, Χατζής Δημήτριος, Χλωμίσιου Δήμητρα, Χριστοδουλάκη Χριστίνα

          ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ
          ➢ Συμμετοχή του τμήματος του κινηματογραφικού εργαστηρίου του σχολείου μας στο διαφημιστικό σποτ «Παστίλιες για τον πόνο του άλλου» της Μ.Κ.Ο. «Γιατροί Χωρίς Σύνορα».
          ➢ Συμμετοχή του τμήματος του κινηματογραφικού εργαστηρίου μας στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους, που συνδιοργάνωσε η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών με το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας.

          Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι:
          Κανακάρη Μάρθα, Κανακάρης Αλέξανδρος, Λιναρδάτου Φοίβη, Μελλής Ανδρεάς, Μπακούμη Μαρία, Μπαταγιάννη Λαμπρινή, Παπαθανασίου Γεωργία, Παπαπαναγιώτου Χρήστος, Στάικου Ευαγγελία, Τσαντάνης Πέτρος

          ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

          ➢ Δέκα», μουσικοχορευτική παράσταση αφιερωμένη στα δέκα χρόνια παραστάσεων του Αθλητικού - Πολιτιστικού μας Κέντρου.
          Το Αθλητικό - Πολιτιστικό μας Κέντρο ανέβασε τη μουσικοχορευτική μας παράσταση «Δέκα». Η παράσταση ήταν ένα νοσταλγικό αφιέρωμα στα δέκα αυτά χρόνια και περιελάμβανε ένα «ποτ πουρί» εντυπωσιακών χορογραφιών από τις παλιότερές μας παραστάσεις. Όπως σε όλες τις παραστάσεις του Αθλητικού - Πολιτιστικού μας Κέντρου έτσι και σε αυτή, συμμετείχαν μαζικά και με ιδιαίτερο ενθουσιασμό μαθητές και μαθήτριες από την Α' Δημοτικού έως και τη Γ' Λυκείου, που παρακολουθούν μαθήματα στα τμήματα Latin, Μπαλέτου, Jazz, Hip - Hop, Σύγχρονου χορού, Ενόργανης, Ρυθμικής, Γενικής Γυμναστικής, Street Dance, Θεατρικού Εργαστηρίου, Ελληνικών Παραδοσιακών χορών, Tae Kwon Do, Κλακετών καθώς και απόφοιτοι του σχολείου μας.

          Οι μαθητές μας με την παρουσία τους απέσπασαν θερμό χειροκρότημα και κατάφεραν παρά την ηλικία τους να πραγματοποιήσουν μια εκπληκτική παράσταση.

          Οι μαθητές και οι απόφοιτοι που συμμετείχαν είναι:
          Αβράμη Ιωάννα, Αβραμοπούλου Μαρία, Αγγελετοπούλου Θεοδώρα, Αγιοβλασίτης Μιχαήλ, Αθανάτου Τριανταφυλλιά, Αναμουρλίδη Aικατερίνη, Αναστασοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή, Ανδρέου Δάφνη, Αντωνιάδη Χριστίνα-Λαμπρινή, Αρτινοπούλου Μαργαρίτα, Βαλασάκη Αθανασία, Βαλασάκης Ιωάννης, Βασιλόπουλος Άγγελος, Βασιλοπούλου Ζαχαρένια, Βασιλοπούλου Σοφια, Βεντούρη-Λαδά Αλεξάνδρα, Βερτζίνης Μάριος, Βίγλατζη Σοφία-Παναγιώτα, Βιδιακίτη Δέσποινα, Βλάχος Ορέστης, Βλάχου Βασιλική, Βλάχου Μαρία-Άννα, Βουρκουτιώτη Ευαγγελία-Σοφία, Γαβαλά Παναγιώτα-Δήμητρα, Γαρμπή-Ιωσηφόγλου Άννα, Γαρύφαλλος Ευάγγελος, Γεργατσούλη Σοφία, Γεωργάκη Μαρία-Ιωάννα, Γεωργαντάς Βασίλειος, Γεωργιάδης Βασίλειος, Γεωργιάδης Ιωάννης, Γεωργιόπουλος Ιωάννης, Γιαννίρη Έλλη, Γιαννοπούλου Αικατερίνη, Γιαννοπούλου Δήμητρα, Γιαούζη Αικατερίνη-Αναστασία Γιωτίτσας Αναστάσιος, Γκανάτσιος Αργύριος, Γκανάτσιου Αναστασία, Γκότση Άννα, Γκουγκούση Ιωάννα-Ευσταθία, Δάγλα Ελευθερία, Δάγλας Μάριος, Δαρδαβίλα Ζώη-Σοφία, Δεσύπρη Αναστασία, Δημητριάδης-Δημόπουλος Βασίλειος-Ίων, Δημητρίου Άννα, Δημητρίου Μαρία-Αντωνία, Διαμαντοπούλου Σοφία, Δουκλιά Αγγελίνα, Δριμούρα Κωνσταντίνα, Ζαμπάκας Ιωάννης, Ζαμπετάκη Ευτέρπη-Αναστασία, Ζαμπετάκη Κυριακή-Μαρία, Ζαφείρη Βασιλική, Ζαφειροπούλου Μαρία, Ζαχαροπούλου Ζωή, Ζαχαροπούλου Παναγιώτα, Ζέρβα Φιλιώ, Ζιάγκου Ναταλία, Ζωγραφάκη Μαρίνα, Ηλιάκης Στυλιανός-Μάριος, Θωμοπούλου Μαρία-Ελένη, Ιωάννου-Σκέντερ Βασιλική, Κάβουρα Ιωάννα, Κακούρης Ιωάννης-Αλέξανδρος, Κακούρης Κωνσταντίνος, Καλοκάθης Νικόλαος, Καλτσονούδη-Μωραΐτου Αλεξία, Καλτσονούδη-Μωραΐτου Ζηνοβία, Κανακάρης Αλέξανδρος, Καούνης Βασίλειος, Καραγεώργη Αργυρώ-Μαρία, Καράμαλη Σταματίνα, Καρκάνης Γεώργιος, Καρούσου Μελίνα-Νικολέτα, Καρτσούκη Δέσποινα, Καστανού Ελένη-Ηλιάνα, Κατανίδου Ειρήνη, Κατραμάδου Μελίνα, Κάτρης Χαράλαμπος, Κετσετζή Νεφέλη-Βασιλική, Κεφάλας Νικόλαος, Κλειδέρης Νικόλαος Κόκορου Μαρία-Άννα, Κολοβός Σταμάτιος, Κομματά Πετρούλα, Κοροντζής Κυριάκος, Κοτταρίδης Ιωάννης, Κούκα Μαρίνα, Κούτρα Δέσποινα, Κουφοπούλου Ηλιάνα, Κυριαζή Βασιλική, Κύρος Κωνσταντίνος-Βασίλειος, Λαζαράκη Εμμανουέλα, Λαμπροπούλου Αθανασία, Λαμπροπούλου Μαγδαληνή, Λάμπρου Μαρία, Λέκκα Χρυσούλα, Λιακοπούλου Άννα-Γεωργία, Λιάκου Έλενα, Λιναρδάτου Στέϊβη, Λιναρδάτου Φοίβη, Λιόση Ελένη-Άννα, Λιόση Μαρία-Σταυρούλα, Λουλεοπούλου Αθήνα, Λουπέτη Ιωάννα, Λώλος Νικόλαος, Λώλου Λεμονιά-Ρωξάνη, Μαγκανά Ηλιάνα, Μαλταμπέ Αλεξάνδρα-Αγγελική, Μάντεσης Μάριος-Αναστάσιος, Μαντζουράνη Στεφανία-Μαρία, Μαρίν Μυρσίνη, Μάρκου Αναστασία-Ελένη, Μαυριά Μαρία-Ελένη, Μέγγου Γαρυφαλλιά, Μέμη Μαρία, Μητσοπούλου Λυδία, Μοναντέρου-Ασπροποταμίτη Κωνσταντίνα, Μοναντέρου-Aσπροποταμίτη Δήμητρα, Μουρατίδου Σταυρούλα, Μπαϊράμης Ερμής, Μπάλος Αθανάσιος, Μπαλούμη Βασιλική-Κωνσταντίνα, Μπαντουβάνη Ελένη, Μπαντούνα Ναταλία-Όλγα, Μπίζιου Σταυρούλα, Μπόρση Αθανασία, Μπουντά Σταυρούλα, Μπουντζίκας Κωνσταντίνος-Άγγελος, Μπουραντζή Στυλιανή, Μπουραντζής Στέφανος, Μπουφίδης Ανδρέας, Μπρέμπος Κωνσταντίνος, Νικολάκου Ζηνοβία, Νικολοπούλου Μάρθα, Ντόντου Μαρία-Ελένη, Ξενοφώντος Αικατερίνη, Οικονόμου Αθανάσιος, Παλιούρα Παναγιώτα, Παναγιωτοπούλου Βασιλική, Παναγιωτοπούλου Σταματίνα, Παντέρας Ευάγγελος, Παπαδάκης Εμμανουήλ, Παπαδοπούλου Δανάη, Παπαδοπούλου Παρασκευή-Νεκταρία, Παπαθανασίου Γεωργία, Παπαθανασίου Παναγιώτης, Παπαθανασοπούλου Μαρίνα, Παπανικολάου Κωνσταντίνα, Παππά Ιωάννα-Αλεξάνδρα, Παρασίδης Σάββας, Παρτσινέβελου Μαρία, Παυλάτου Ειρήνη-Μαρία, Πολιτικού Δάφνη-Κωνσταντίνα, Ραβάνη Ασημίνα, Ραζάτος Γεράσιμος, Ραζάτος Παναγιώτης, Ράλλη Κωνσταντίνα-Παναγιώτα, Ράπτη Μαρία, Ράπτης Γεώργιος, Ράπτης Δημήτριος, Ρεκούμη Ευαγγελία-Αρετή, Σαΐτης Κωνσταντίνος, Σαργιώτη Δανάη, Σαργιώτη Μελίνα, Σέρβος Γεώργιος, Σιδερίδης Δημήτριος, Σκληρού Βασιλική, Σόμμερς-Κοντολέων Ροδαμάνθη, Σουβατζόγλου Ειρήνη, Σουλιώτης Λεωνίδας, Σπέρτου Χρυσή, Σπυροπούλου Κωνσταντίνα, Στάικου Ευαγγελία, Σταυρακάκης Ιωάννης-Οδυσσέας, Στόλη Λυδία, Στούπα Μενεξιά, Σχοινοχωρίτη Μαρία-Κυριακή, Τάκου Αθανασία, Ταράση Στελίνα, Τζαβλάκη Φωτεινή, Τόμπρου Κωνσταντίνα-Μαρία, Τσακλίδης Στέφανος, Τσαπαλιάρης Δημήτριος-Απόλλων, Τσεβά Αρετή, Τσιαντή Σοφία, Τσιαφούτη Δήμητρα, Τσιόκα Όλγα, Τσιριμώκου Δανάη-Χαραλαμπία, Τσιώλης Γεώργιος, Τσιώλης Νικόλαος, Τσουκαλάς Σταύρος, Φάλκου Αικατερίνη, Φραγκιουδάκης Στυλιανός, Φραντζής Αποστόλος, Φωκάς Έκτορας-Διονύσιος, Χαϊτάλη Ανθή, Χαϊτάλη Ελένη, Χατζή Κωνσταντίνα, Χατζηπαύλου Ευάγγελος, Χατζής Δημήτριος, Χειλά Δέσποινα-Ειρήνη, Χλωμίσιου Δήμητρα, Χριστοδουλάκη Χριστίνα

          "Το Σχολείο του μέλλοντος είναι εδώ, ψηφιακό, βιωματικό, διαδραστικό"